Renginio vieta : Maironio lietuvių literatūros muziejus
Renginio data : 2024-06-13 18:00

Poezijos, muzikos ir šokio pavakarė, kurioje grožinės literatūros kūrinių autorės Elvinos Baužaitės naujausius, niekur nepublikuotus eilėraščius skaitys aktoriai Andrius Gaučas ir Saulė Gotbergė, su poetinėmis mintimis kalbėsis, jas styginių instrumentų muzikos garsais išskleis ir išplėtos altininkė Kristina Anusevičiūtė ir smuikininkė Dalia Kuznecovaitė. Kalbos ir muzikos idėjų pasaulyje gyvenančią sielą šokio variacija įprasmins baleto solistė Auksė Mikalajūnaitė-Osadčenko.


Vieta – Maironio lietuvių literatūros muziejus.

Data ir laikas – birželio 13 d. 18 val.

Trukmė – 1 val.

Renginys nemokamas.


Elvina Baužaitė – Vytauto Didžiojo universitete baigusi Literatūros ir spaudos bei Teatrologijos ir scenos menų vadybos magistrantūros studijas, kultūrinių straipsnių publicistė, grožinių literatūros kūrinių autorė, išleidusi septynias knygas, iš kurių keturios – poezijos rinkiniai: Juoda spindinti rožė (2007); Balta skaisti rožė (2008); Raudona mylinti rožė (knyga ir kompaktinė plokštelė) (2010); Prisimink (esu) (2016).

Elvina Baužaitė savo kūrybą pristato ne tik leidiniuose, bet ir pačios organizuojamuose renginiuose, kuriuose dalyvauja kūrybiniai bendraminčiai: rašytojai, skaitovai, muzikantai, šokėjai.


Andrius Gaučas – Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje Vytauto Anužio ir Veltos Žygurės-Anužienės aktorių kurse baigęs vaidybos bakalauro studijas, Esekso universiteto teatro mokykloje East 15 įgijo magistro laipsnį; aktorius yra vaidinęs Nacionaliniame Kauno dramos teatre, taip pat sukūręs vaidmenų Shakespeareʼo The Globe bei The New Vic teatruose.


Saulė Gotbergė – Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje Vido Bareikio ir Algirdo Latėno vadovaujamame kurse baigusi vaidybos bakalauro studijas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos bei Vilniaus universiteto medicinos fakulteto rengiamų reabilitacijos krypties dramos terapijos magistrantūros studijų absolventė aktorinę karjerą plėtoja Nacionalinio Kauno dramos teatro trupėje; taip pat kuria vaidmenis kine ir televizijoje; bendradarbiauja įvairiuose projektuose; kaip edukatorė veda užsiėmimus vaikams.


Kristina Anusevičiūtė – muzikos meno pradėjusi mokytis Kauno 1- ojoje muzikos mokykloje, mokslus tęsė Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje (Audronės Tamulienės alto klasėje). Studijuodama Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (profesoriaus Petro Radzevičiaus alto klasėje) muzikantė įgijo atlikimo meno bakalauro diplomą ir magistro laipsnį. Altininkė ir toliau tobulinasi įvairiuose meistriškumo kursuose.


Anusevičiūtė yra ne vieno tarptautinio konkurso laureatė: 2012-aisiais – Grand Prix konkurse Citta di Pesaro (Italija); 2014-aisiais – Grand Prix bei specialusis prizas už geriausiai atliktą Romantizmo epochos kūrinį tarptautiniame konkurse We play music with friends; 2018-aisiais – II vieta tarptautiniame Antano Dombrovskio konkurse Rygoje (Latvija).


2016-aisiais Kristina Anusevičiūtė tapo smuikininko, dirigento Gidono Kremerio vadovaujamo kamerinio orkestro Kremerata Baltica nare, demonstruodama muzikos meno išmanymą, grojimo altu technikos įvaldymo meistriškumą, ji tapo orkestro altų grupės koncertmeistere. 2020-aisiais altininkė yra Valstybinio Vilniaus kvarteto narė.


Kristina Anusevičiūtė yra grojusi daugelyje prestižinių koncertų salėse: Niujorko Carnegie Hall, The Suntory Hall Tokijuje, Elbės filharmonijoje Hamburge, Berlyno filharmonijoje, Ciuricho Tonhalle ir kt.; taip pat aktyvi įvairių muzikinių festivalių dalyvė. Altininkė nuosekliai gausina solinių programų repertuarą – ji yra griežusi kaip solistė su VDU, Kauno Juozo Naujalio, Klaipėdos kameriniu, Kauno miesto bei Lietuvos nacionaliniu simfoniniais orkestrais. 2021-aisiais Kristina Anusevičiūtė atliko latvių kompozitoriaus Pēterio Vaskso koncerto altui ir orkestrui premjerą Lietuvoje.


Šalia intensyvaus koncertinio gyvenimo muzikė plėtoja ir pedagoginę veiklą. Vieni ryškiausių vestų meistriškumo kursų – Kolumbijoje, Medellino Fundación Universitaria Bellas Artes universtitete. Nuo 2023-ųjų Kristina Anusevičiūtė yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos kamerinio ansamblio ir styginių kvarteto katedros lektorė.


Altininkė yra ne kartą apdovanota Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės už nuopelnus muzikinėje veikloje, 2023-aisiais Kultūros ministerija Kristinai Anusevičiūtei skyrė Jaunojo atlikėjo premiją.


Dalia Kuznecovaitė – Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos (mokytojos ekspertės Birutės Vasiliauskaitės-Šmidtienės ir profesoriaus Jono Urbos klasėse) absolventė, studijavusi Kelno aukštojoje muzikos mokykloje (profesoriaus Zakharo Brono klasėje), taip pat Rostoko aukštojoje muzikos ir teatro mokykloje (profesoriaus Petru Munteanu klasėje), įgijusi diplomą, studijas tęsė Paryžiaus nacionalinėje konservatorijoje (profesorių Boriso Garlitskyʼio ir Svetlino Roussevo klasėse), kurias baigė pelnydama aukščiausius komisijos įvertinimus ir specialų prizą.


Kuznecovaitė yra daugelio tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatė: 2007 m. – Grand Prix ir specialusis prizas tarptautiniame konkurse Kloster Schöntal (Vokietija); 2008-aisiais – laureatė Johanneso Brahmso konkurse, taip pat pelnytas specialusis Mozarteum akademijos prizas (Austrija). 2008-aisiais laimėta pirmoji vieta ir aukso medalis prestižiniame Henryko Szeryngo vardo konkurse Meksikoje. 2009-aisiais Dalia Kuznecovaitė apdovanota vardine premija ir garbės raštu Lietuvos Respublikos prezidento Valdo Adamkaus.


Smuikininkė nuolat koncertuoja visame pasaulyje kaip solistė su daugeliu kamerinių ir simfoninių orkestrų. Nuo 2015-ųjų Dalia Kuznecovaitė yra Valstybinio Vilniaus kvarteto primarija; be to, smuikininkė dalijasi teorinėmis ir praktinėmis žiniomis, plėtodama pedagoginę veiklą – nuo 2016-ųjų Kuznecovaitė yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos styginių skyriaus docentė.


Auksė Mikalajūnaitė-Osadčenko – Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriaus absolventė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įgijusi choreografijos bakalauro laipsnį, vieną sezoną šokusi Suzhou baleto teatre Kinijoje, nuo 2008-ųjų yra Kauno valstybinio muzikinio teatro baleto artistė.


2016-aisiais baleto solistė pelnė Kauno profesionalių teatralų apdovanojimą Fortūnos statulėlę už Franciskos ir Anos vaidmenis Eglės Špokaitės balete Žydrasis Dunojus.


____________

Maloniai kviečiame!

Renginio metu gali būti fotografuojama ir filmuojama. Nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti naudojami renginio viešinimui socialiniuose tinkluose, internetinėse svetainėse, spaudoje ir kt.

Edukacinis užsiėmimas suaugusiesiems-protmūšis „Aš diemedžiu žydėsiu“
Jei Jums įdomu galvosūkiai, intelektualūs protiniai ar komandiniai žaidimai kviečiame atvykti į edukacinį užsiėmimą-protmūšį „Aš diemedžiu žydėsiu“, kurio metu artimiau […]
Edukacinis užsiėmimas šeimoms „Daiktai pasakoja“
Edukacinio užsiėmimo metu dalyviai susipažins su namų šeimininkų – Balio ir Vandos Sruogų biografija, apžiūrės memorialinius kambarius, įsimins interjero detales. […]
Edukacinis užsiėmimas šeimoms „Pasaka lagamine“
Ne tik pasaka, bet ir visas teatras gali sutilpti lagamine! Nereikia nei scenos, nei užkulisių – lagaminas prasiveria su ant […]
Edukacinis užsiėmimas šeimoms „Kas gyvena Pasakų name?“
Muziejuje paslėptas lobis, suraskit jį, keliaudami po Pasakų namo menes! Edukatorė lobio ieškotojams trumpai pristatys namų šeimininką advokatą Mykolą Sleževičių […]
Edukacinis užsiėmimas šeimoms „Būtybių tyrinėtojos kambariai“
„Būtybių tyrinėtojos kambariai“ – unikalus edukacinis užsiėmimas, kuriame mitologija, tautosaka ir folkloras jaunajai kartai kalba patrauklia forma! Edukacinio užsiėmimo metu kviečiame […]
„Eglė žalčių karalienė“ | Kūrybinių dirbtuvių ciklas šeimoms
Dėmesio! Visus vaikus bei jų tėvelius kviečiame į kūrybinių dirbtuvių ciklą šeimoms Salomėjos Nėries ir Bernardo Bučo namuose-muziejuje! Iš viso […]
Nemokamas edukacinis užsiėmimas suaugusiesiems „Išmanyk Maironį!“
Edukuokimės muziejuje išmaniai! Derindami tradicijas ir modernumą siūlome edukacinę programą „Išmanyk Maironį!“. Kaip viskas vyksta? Dalyviai, lankydami memorialinį Jono Mačiulio-Maironio […]
Juozo Grušo kūrybos biblioterapiniai skaitymai „Pažinti save, pažinti ir suprasti kitą žmogų“ | 2 SUSITIKIMAS
Vasara – puikus laikas įdomiems skaitiniams ir savęs pažinimui. Visus skaitymui neabejingus lankytojus kviečiame paskutinį liepos mėnesio sekmadienį praleisti prasmingai. […]
Grupės GARMA koncertas | VASAROS VAKARAI MUZIEJUJE
GARMA – hard rock ir dark country žanrais nebijantys varijuoti muzikantai, šį kartą publikai paruošė staigmeną – akustinį pasirodymą. To […]