Vaikų literatūros muziejus

Vaikų literatūros muziejus Kaune – vienintelis toks Lietuvoje. Jo ekspozicija sudaryta ne tik iš eksponatų, susijusių su lietuvių rašytojais bei knygų vaikams iliustruotojais, literatūrinių pasakų personažai čia atgyja įvairiuose maketuose, instaliacijose, lėlių, šešėlių teatro scenose, persirengiant veikėjų kostiumais. Muziejuje vyksta susitikimai su rašytojais, skaitovų, pasakotojų, rašinių, iliustravimo konkursai, rengiamos parodos.

Kadangi artėja pastato renovacijos metas, kviečiame ir jus, muziejaus bičiuliai, 4–12 kl. moksleiviai, prisidėti prie naujos ekspozicijos kūrimo. Tai gali būti patys netikėčiausi ir fantastiškiausi pasiūlymai, atlikti pačiais įvairiausiais būdais – išguldant ant popieriaus kaip rašinį, sukuriant įsivaizduojamo muziejaus kampelio, salės ar erdvės eskizą piešiant ant popieriaus, kuriant koliažą, asambliažą, lipdant erdvinę instaliaciją kartoninėje dėžėje ar personažo skulptūrą iš antrinių žaliavų. Tai gali būti idėjos apie pageidaujamas įdomias veiklas vaikams bei paaugliams atsinaujinusiame muziejuje.

O kad gimtų daugiau idėjų, kviečiame apsilankyti dabartiniame „Pasakų name“, kur apžiūrėsite ne tik esamą ekspoziciją, bet ir rūsius, palėpes, kurias planuojame renovuoti. Taip pat siūlome „pasivaikščioti“ internete po Europos bibliotekų vaikų literatūros skyrius bei pasakų parkus, skirtus žymiausiems vaikų rašytojams. Galite savaip perkurti kur nors matytą idėją keliaujant po pasaulį.

Kadangi mūsų muziejus supažindina ir su mokykloje skaitomais literatūros kūriniais, prašytume prisiminti labiausiai įstrigusius programinius kūrinius, ypač lietuvių autorių literatūrines pasakas. Pateikite ir pačios idėjos aprašą – kaip viską įsivaizduojate, koks apšvietimas, kurioje pastato erdvėje tai galėtų būti eksponuojama.

Jūsų darbų lauksime iki 2021 m. gegužės 20 d., o nugalėtujus skelbsime birželio 1 d.

Konkurso nuostatus rasite čia