2024-06-14
Maironio lietuvių literatūros muziejus

Šią vasarą birželio 26 d., liepos 9 d. ir rugpjūčio 13 d. dirbsime ilgiau nei įprastai – iki 22 val.! Ilgaisiais vakarais lankytojai galės apžiūrėti visas muziejaus ekspozicijas, ilsėtis jaukiai apšviestame Maironio sode ir dalyvauti renginiuose.


Birželio mėnesio ilgąjį vakarą kviečiame žiūrėti lietuviška kino klasika virtusį R. Vabalo filmą „Birželis, vasaros pradžia“, liepos bei rugpjūčio ilgaisiais vakarais – pasiklausyti gyvai koncertuojančių grupių „No lip bush“ir „Garma“.

 

Vasaros vakarų muziejuje programa:


Birželio 26 d. 20 val. filmo „BIRŽELIS, VASAROS PRADŽIA“ peržiūra (1969 m., rež. Raimondas Vabalas)


Šis Raimondo Vabalo filmas pristatomas kaip viena originaliausių 7-ojo dešimtmečio juostų, kuriai teko brautis per siaurus cenzūros vartus, esą vaizduojama tikrovė buvo „neteisinga“, tačiau kasdienio gyvenimo sprendimų ir moralinių vertybių sūpuoklės filmą paverčia įsimintinu ir kino kritikų itin rekomenduojamu Lietuvos kino klasikos kūriniu.


Scenarijų filmui parašė Icchokas Meras – rašytojas, kurio 90-ąsias gimimo metines minėsime jau šį spalį. I. Mero kūryba taip pat paženklinta originalumo, netikėtumo ženklais, tai juntama ir šioje juostoje.


Žiūrėsime skaitmenintą ir restauruotą filmą, jo peržiūrą mums dovanoja Lietuvos kino centras. Filmas rodomas lietuvių kalba su angliškais subtitrais (The film JUNE, THE BEGINNING OF SUMMER is shown in Lithuanian with English subtitles).


Liepos 9 d. 20 val. NO LIP BUSH koncertas


NO LIP BUSH – kantri bliuzo atlikėjas, turintis tiek savos kūrybos, tiek koverių iš 1930-ųjų. Koncerto metu visada stengiasi sukurti jaukią aplinką ir klausytojams, ir sau. Koncerto metu išgirsite dainas iš debiutinio albumo „7“, kuris dienos šviesą išvys jau šį rudenį. Pramankštinkite delnus ir kojas, nes koncerto metu tapsite NO LIP BUSH ritmo grupe.


Rugpjūčio 13 d. 20 val. grupės GARMA koncertas


GARMA – hard rock ir dark country žanrais nebijantys varijuoti muzikantai, šį kartą publikai paruošė staigmeną – akustinį pasirodymą. To pareikalavo artėjantis šiltas ir jaukus susitikimas su klausytojais Maironio lietuvių literatūros muziejaus sode, tačiau sušvelnėjęs kūrinių skambesys tikrai nesuminkštino dainų tekstų – tiesmukiškų ir drąsių. Ateikite ir įsitikinkite patys!


Vieta: Maironio lietuvių literatūros muziejus (Rotušės a. 13, Kaunas)

Visi renginiai nemokami!

Renginių metu gali būti fotografuojama ir filmuojama. Nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti naudojami renginio viešinimui socialiniuose tinkluose, internetinėse svetainėse, spaudoje ir kt.