2022-05-10

„Poezijos pavasaris 2022“ programa:

Gegužės 15 d., sekmadienį, 18 val.

Tarptautinio Poezijos pavasario festivalio atidarymas Nacionalinio Kauno dramos teatro balkone (Laisvės al. 71, Kaunas). Dalyvauja poetai Lina Navickaitė, Ieva Rudžianskaitė, Violeta Šoblinskaitė Aleksa, Gasparas Aleksa, Vladas Vaitkevičius, Tomas Vyšniauskas.

Gegužės 17 d., antradienį, 13 val.

Borutaičių draugijos poezijos šventė „Teesie“ Kazio Borutos sodyboje (Ražiškių k., Garliavos apyl. sen., Kauno r.).

Gegužės 18 d., trečiadienį, 16 val.

Susitikimas su parodos „Kaunas ir kauniečiai“ autore Irena Mikuličiūte-Mika Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Meno ir muzikos skyriuje (A.Mapu g. 18, Kaunas).

Gegužės 21 d., šeštadienį, 15 val.

Moterų poezijos popietė Salomėjos Nėries ir Bernardo Bučo namai-muziejus „Pilna krūtinė pavasario“ (S. Nėries g. 7, Kaunas).

Gegužės 22 d., sekmadienį, 15 val.

Sakralinės poezijos valanda Kauno Šv. Antano Paduviečio bažnyčioje (Radvilėnų pl. 11, Kaunas). Dalyvauja poetės Aldona Ruseckaitė, Dovilė Zelčiūtė, Eglė Perednytė, prelatas Vytautas Steponas Vaičiūnas, kunigai Skaidrius Kandratavičius, Nerijus Pipiras, Robertas Grigas ir kt.

Gegužės 24 d., antradienį, 17 val.

„Vėjo džiazas“, eksperimentinės poezijos popietė, prisimenant vieną pirmųjų Lietuvos avangardistų poetą Praną Morkūną ir jo kūrybą surinkusį profesorių Leoną Gudaitį, Balio ir Vandos Sruogų namuose-muziejuje (B. Sruogos g. 21, Kaunas). Dalyvauja poetai Tomas Vyšniauskas, Edmundas Janušaitis, Mindaugas Švėgžda ir kt.

Gegužės 25 d., trečiadienį, 17 val.

Poezijos skaitymai Vilkijos Nemuno atodangoje prie senosios klebonijos (Vilkijos apyl. sen., Kauno r.).

Gegužės 26 d., ketvirtadienį, 15 val.

Kačerginės poezijos žydėjimo šventė V. Mykolaičio-Putino skulptūrinių suolelių parke (V. Mykolaičio-Putino g., Kačerginė).

Gegužės 27 d., penktadienį, 18 val.

Poezijos pavasario laureato vainikavimas, Kauno miesto savivaldybės Maironio premijos įteikimas Maironio lietuvių literatūros muziejaus sodelyje (Rotušės a. 13, Kaunas).

Gegužės 28 d., šeštadienį, 12 val.

Zikarinės. Tradiciniai poezijos skaitymai memorialiniame J. Zikaro muziejuje (J. Zikaro g. 3, Kaunas).

Daugiau informacijos: Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas Gediminas Jankus, tel. 8 608 04930