2023-04-13

Nusprendę tyrinėti Kauną, taršias transporto priemones keiskite į draugiškesnes gamtai bei miestui – vietoje kelionės automobiliu, viešuoju transportu, rinkitės pasivažinėjimą dviračiu, paspirtuku ar eikite pėsčiomis. Taip ne tik prisidėsite prie sveikatos ir gamtos gerinimo, bet galėsite užsukti į atokiai pasislėpusias miesto vietas bei atrasti iki tol nematytus kultūrinius objektus. Jei į pažintines keliones įtrauksite literatūros pasaulį, praleistas laikas taps puikia edukacine veikla mažiems ir dideliems!

Maironio lietuvių literatūros muziejus skatina tvarias keliones ir siūlo lankytojams muziejų ir jo padalinius pažinti kitaip – orientavimosi kelyje po Kauną bei jo rajonus. „Literatūra – vẽža“ žaidimo metu, dalyviai, pasikinkę draugiškas gamtai transporto priemones, pasitelkę išmaniuosius telefonus bei norą atrasti lietuvių rašytojų palikimą, leisis į literatūrinę kelionę po Kaune išsibarsčiusius muziejaus padalinius.

Lankantis bet kuriame Maironio lietuvių literatūros muziejaus padalinyje, kasoje prašykite kelionės bilieto. Suradę Literatūra – vẽža plakatą, susipažinsite su žaidimo taisyklėmis, o nuskenavus greta esantį QR kodą, perskaitysite istoriją apie muziejų. Jūsų lauks nelengva užduotis – išvydus užuominą išsaiškinti, kokiu keliu tęsti literatūrinį žygį. Tam, jog pažintis po Kaune gyvenusių rašytojų namus neprailgtų, kiekvienoje stotelėje-muziejuje, žaidėjai turės atsakyti į kryžiažodyje pateiktą klausimą. Užpildę visus laukelius, keliautojai sužinos kas rašytojams brangiausia ir, žinoma, užbaigę savo misiją, galės atsiimti prizus.

„Literatūra – vẽža“ laikas yra neribotas, nors puikiai subalansuotas savaitgaliui, o jei dviratis – geriausias jūsų draugas, kelionę įveiksite per dieną. Žaidimą galima žaisti tol, kol apkeliausite visą Maironio lietuvių literatūros muziejaus bei jo padalinių maršrutą ir iššifruosite kryžiažodyje paslėptą mįslę.

Leiskitės į Kauno rašytojų pažinimo kelionę tvariai, draugiškai ir saugiai* su Maironio lietuvių literatūros muziejumi!

Kokiu keliu literatūra nuveš jus?

_________________________

„Literatūra – vẽža“ dalyviai turi unikalią galimybę apsilankyti Maironio lietuvių literatūros muziejuje bei jo padaliniuose vos už du eurus (kaina vienam asmeniui, kiekvienoje stotelėje-muziejuje įsigijamas atskiras bilietas).


Orientacinio žaidimo laikas, kaip ir dalyvių skaičius yra neriboti.


VISOS ŽAIDIMO TAISYKLĖS IR PRIZAI»»

_________________________

*Laikykitės visų kelių eismo taisyklių bei saugumo reikalavimų. Nepamirškite dėvėti apsauginį šalmą, vilkėti šviesą atspindinčią liemenę.