2021-05-13
Maironio lietuvių literatūros muziejus

Jau dabar galite užsisakyti dvi naujai paruoštas nuotolines pamokas moksleiviams: „Istorijos ir literatūros paralelės: spaudos draudimas ir tautinio atgimimo šaukliai“ bei „Istorijos ir literatūros paralelės: tarpukaris“. Spaudos draudimo laikotarpis ir tarpukaris yra vieni įdomiausių, savičiausių laikotarpių Lietuvos istorijoje, o literatūra ir istorija, be jokios abejonės, žengia koja kojon visai greta.

Šiose virtualiose pamokose kalbėsimės apie spaudos draudimo laikotarpį ir svarbiausius to laiko reiškinius bei asmenybes: graždanką, kontrafakciją, knygnešystę, J. Basanavičių, V. Kudirką, leidinius „Aušra“ ir „Varpas“ ir kt. Moksleiviai taip pat turės unikalią galimybę patyrinėti tarpukario spaudą, susipažinti su Valstybės teatro raida, kultūrinėmis draugijomis, rašytojų sąjungomis ir sąjūdžiais, paramos fondais ir premijomis rašytojams. Pamokoje apie tarpukarį taip pat bus pristatomos ir svarbiausios to laikotarpio asmenybės: J. Mačiulis-Maironis, J. Tumas-Vaižgantas, K. Binkis,  J. Tysliava ir kt.

Pamokos papildomos išskirtine vaizdine medžiaga su įdomiausiais muziejaus eksponatais!

Jas lengvai rasite čia:

https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/5812

https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/5808

 

Primename, kad Kultūros pase galite rasti ir kitas Maironio lietuvių literatūros muziejaus paruoštas nuotolines pamokas moksleiviams apie Maironį, Vaižgantą, S. Nėrį, J. Grušą, B. Sruogą!