2021-09-13
Balio ir Vandos Sruogų namai-muziejusJuozo Grušo namai-muziejusJuozo Tumo-Vaižganto butas-muziejusMaironio lietuvių literatūros muziejusSalomėjos Nėries ir Bernardo Bučo namai-muziejusVaikų literatūros muziejus

Muziejaus renginiuose Galimybių pasas yra privalomas. Taip pat lankantis muziejuje turime dėvėti veido kaukes, RENGINIUOSE – ne žemesnio nei FFP2 lygio RESPIRATORIUS. 

Ši taisyklė netaikoma neįgaliems asmenims, kurie dėl sveikatos būklės respiratorių dėvėti negali, taip pat atlikėjams, pranešėjams, renginių vedėjams, laikantis saugaus atstumo. 

Paslaugos, kurių teikimui netaikomas reikalavimas turėti Galimybių pasą ir kurių dėl jų specifikos neįmanoma suteikti nuotoliniu būdu, sąrašas:
- Ekspozicijų ir parodų lankymas;
- Teminės ekskursijos suaugusiesiems (iki 15 žmonių);
- Teminės ekskursijos moksleiviams;
- Edukacinės programos ir renginiai ikimokyklinio amžiaus vaikams ir moksleiviams.

  • visiems asmenims nuo 6 metų uždarose erdvėse privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones, išskyrus, kai asmuo kaukės negali dėvėti dėl negalios);
  • laikytis  saugaus 2 metrų atstumo;
  • laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo ;
  • lankytojai, turintys akivaizdžių ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (pvz. karščiavimas, sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas) ir (ar) nedėvintys kaukių – neaptarnaujami.