Parodos

Tai antroji literatūrologės Viktorijos Seredžiūtės – Viktorijos Nihil – personalinė fotografijų paroda. Pirmoji pavadinimu „Veidai“ 2014 m. buvo eksponuota vienoje iš Kauno kavinių. Viktorija taip pat dalyvauja grupinėse parodose. 2005 m. – pilietinėje akcijoje-fotografijų konkurse „Kaunas yra gražus“. Nuotrauka buvo atrinkta į parodą Kauno miesto savivaldybėje. 2020 m. autorė dalyvavo Kauno IX forto muziejaus fotografijų konkurse „Kauno tvirtovė šiandien“. Fotografija „Laukimas“ atrinkta į parodą, kuri 2020 m. rudenį eksponuota IX forto muziejuje. Šis kūrinys publikuotas ir kataloge „Kauno tvirtovė šiandien“.


Parodoje „Reginiai“ eksponuojami literatūrą ir fotografiją jungiantys kūriniai – fotohaigos. Tai nuotraukos, kuriose įrašytas haiku tekstas. Haiga tradicinėje japonų poezijoje suprantama kaip piešinys ir jame esantis haiku tekstas, jie vienas kitą papildo – išsiplečia ir vaizdo, ir žodžio ribos. Klasikinėje haiku tradicijoje tekste būtinas „sezoninis“ žodis (jap. kigo), tad ir parodoje eksponuojamose fotohaigose vizualiniu ir / arba verbaliniu būdu atskleidžiamas metų arba paros laikas.  


Fotohaigos žanrą Viktorija atrado doktorantūros studijų metais (2014–2018). Būdama Vilniaus universiteto Kauno fakulteto Literatų klubo vadovė, autorė susipažino su japonų poezijos žanru – haiku. Studijų metais moksleiviams skaitė paskaitas haiku kūrybos tema, vedė kūrybines dirbtuves, dalyvavo konkursuose. Pamažu susidomėjimas haiku kūryba atvedė prie fotohaigos žanro.


Parodoje eksponuojami 2016–2024 metais sukurti darbai.


Vieta: Maironio lietuvių literatūros muziejus, „Požemio galerija“.