Parodos

„Mėlynas Menas“ – tapytojų grupė 2014 metais tiesiog ant marių kranto Pervalkoje subūrusi įvairaus amžiaus ir braižo menininkus. Neabejingus savo krašto kultūrai, Lietuvos gamtos grožiui, ieškančius kelių, kaip gražiau jį pavaizduoti. Pirmoji „Mėlynas Menas“ paroda buvo atidaryta 2021 m. liepos mėn. Juodkrantės Liudviko Rėzos kultūros centre. Iki 2022 metų grupė dirbo be pavadinimo Pervalkoje, Karaliaus Mindaugo profesinio rengimo centre. Nuo 2022 metų rugpjūčio 15 dienos grupė turi savo pavadinimą ir emblemą. Nuo to laiko sudalyvauta  5 pleneruose ir parodose, iš jų – Pervalkoje, Kauno Dainavos bibliotekoje, Kauno rajono senojoje Zapyškio bažnyčioje, Kačerginėje, Kauno miesto Vinco Kudirkos  bibliotekos Panemunės padalinyje. 2023 metais – Birštono istoriniame muziejuje, Zyplių dvaro rūmuose, Kauno kultūros centre.

„Mėlynas Menas“ sudaro Kauno krašto, Vilniaus, Klaipėdos, Joniškio dailininkai. Šiuo metu grupei priklauso 10–12 narių: Gitas Markutis, Marius Morkūnas, Indrė Makelytė, Ieva Grunskytė, Zita Tarasevičienė, Agnė Misiūtė, Loreta Markutienė, Fausta Kybartienė, Agota Bričkutė, Ignė Grigaliūnaitė, Irene Panaskova, Jolanta Čiaglienė.

„Mėlynas Menas“ tapytojų grupės meninės pažiūros yra šiuolaikiškos. Kūryboje galima sutikti realizmo bei impresionizmo menines nuostatas. Kiekvienas dailininkas vysto individualų braižą. Svarbus vaidmuo tenka peizažui. Šis žanras turi tvirtas dailės tradicijas ir atspindi dailininko ryšį gimtąja žeme. Tam įtakos turi plenerinė dailė, kuri verčia atkreipti dėmesį į kraštovaizdžio svarbą. Pilkšvai mėlyna ar šviesiai mėlyna ,spalvų gama, dominuoja dailininkų kūryboje. Šis koloritas primena Pamario kraštą, kur kiekvienais metais čia atvyksta ir kuria grupės nariai. Yra narių, kurie kuria romantinį jūros įvaizdį. Kiti stengiasi perteikti įvairias stichijos būsenas bei saulės spindulius lūžtančius vandenyje. Yra narių, kurie propaguoja grynąją abstrakciją arba stengiasi abstrahuoti daiktus realybėje.

Paroda veiks iki 2024.02.28.