Parodos

SIMONOS JUŠKEVIČIŪTĖS TAPYBOS DARBŲ PARODA „SUGRĮŽUSI MŪZA“

Simona Juškevičiūtė – dailininkė, dailės pedagogė, Trečio amžiaus universiteto dailės fakultete dekanė, surengusi 54 personalines tapybos, koliažų, grafikos ir autorinės bižuterijos parodas Lietuvoje ir užsienyje. Dailininkės paveikslų yra privačiose kolekcijose Lietuvoje, Latvijoje, Anglijoje, Švedijoje, Vokietijoje, Italijoje, Armėnijoje, Pietų Korėjoje, JAV, Australijoje.

Parodoje „Sugrįžusi mūza“ atrinkta 20 aliejinės tapybos darbų (2009–2024) kolekcija.

„55-oji „Sugrįžusi Mūza“ – tapybos paroda, skirta Maironiui. Vaikščiodama Maironio sodo vidiniame kiemelyje ir laukdama parodos svečių mąsčiau, kaip norėtųsi pakviesti poetą ir išgirsti bent vieną žodelį... Pajaučiau jo Esatį, švelnumą gamtai, tyrumą Meilei...“

Dailininkė Simona Juškevičiūtė

VIDMANTO GUDELIO TAPYBOS DARBŲ PARODA „SPALVA“

„Spalva, forma, drąsūs kompoziciniai sprendimai, pabrėžtinas dvimatiškumas, struktūra ir faktūra – visa tai mano individualų braižą atskleidžiantys vizualiniai motyvai.

Spalvos, formos ir faktūros kakofonijoje įpinama melancholija ir naivumas. Paveikslų interpretacija - tarsi sapnas, kuriame norisi įžiūrėti besiliejančius kontūrus ir bėgančias linijas. Potėpių ekspresija lyg langas, audringą vasaros dieną: sulietas vaizdas kaip lietaus srovė, kurios neįmanoma nuvalyti esant kitapus stiklo.

Visas šis neįžiūrimumas ir erzina ir žavi. Erzina paslaptis, tai ko aš nepasakau siekdamas sužadinti žiūrinčiojo vaizduotę, atspėti, surasti užuominas... Aš žaidžiu vaizdais tarsi spalvotais mozaikos stikliukais, pažerdamas ir duodamas žiūrovui sudėlioti savo vaizduotės paveikslą.

Gyva, dinamiška, išlaisvinanti ir nenuspėjama tapyba atveria meditatyvias mintis ir maištauja prieš tobulumą.

Aš esu technikas architektas, inžinierius, baigęs magistro studijas. Piešiu nuo vaikystės. Pomėgis menui ir tapybai susiformavo studijuojant architektūrą. Esu surengęs keletą parodų.“

Vidmantas Gudelis
Vidma_Gud

Parodos veiks iki 2024 m. balandžio 20 d., MLLM rūsiuose „ANGELAI“