Parodos

Tapytojų grupės „Mėlynas menas“ paroda „Spalvų dialogai“ Maironio lietuvių literatūros muziejuje veiks 2025-12-20–2026-02-20.

Dalyviai: prof. Giedrė Riškutė, Gitas Markutis, Nijolė Mečkovskaja, Serge Ra, Marija Mažeikaitė, Nijolė Štrupkienė, Audronė Rainienė. 

Parodos atidarymas 2025 m. gruodžio 20 d. 14 val. 

Tapytojų grupė „Mėlynas menas“

Tapytojų grupė „Mėlynas menas“ – neformali kūrėjus vienijanti bendruomenė, kurią sudaro įvairaus amžiaus ir skirtingo braižo menininkai iš Kauno, Trakų, Marijampolės, Palangos ir Šilutės. Grupės vadovas – Gitas Markutis. Grupė susikūrė 2022 m. rugpjūčio 15 d.

Savo krašto kultūrai ir Lietuvos gamtos grožiui neabejingi menininkai nuolat ieško būdų, kaip tai perteikti kuo originalesne ir išskirtinesne forma. Grupės kūryboje mėlyna spalva – tai nuotaika, būsena, atvirumas nežinomybei ir gilumo pajauta, o ne vien dekoratyvi priemonė. Tai menininkai, kurių veikimas – instinktyvus, autentiškas, neparemtas poreikiu aiškinti save išorinėms sistemoms. Jie ne tiek kuria atvaizdus, kiek įkūnija pačią buvimo mene idėją.

„Mėlynas menas“ – tai menas be atsakymo, bet su giliu klausimu. Gilus maištas ne prieš sistemą, o prieš patį poreikį ją turėti. Grupė nesiekia tilpti į tradicinės dailės apibrėžimus ar konceptualaus meno rėmus – ji pati yra gyvas, nuolat kintantis konceptas. Jų menas – procesas, būsena, išgyvenimas, o ne tik galutinis rezultatas ant drobės.

Grupės narius jungia nuolatinis poreikis ieškoti naujo, tobulinti techniką ir dalytis atradimais tarpusavyje.