Parodos

Maironio lietuvių literatūros muziejus – tai baroko stiliaus rūmai, už kurių kadaise buvo lūšnynas, statybinės šiukšlės, akmenys... Rūmus įsigijęs Jonas Mačiulis-Maironis su pagalbininkais viską nugriovė, išvalė ir užveisė 30 arų sodą. Kadangi sodininkystė buvo Maironio aistra, jis pats sodino medžius, juos apkasdavo, apkarpydavo, laistydavo. Ir sodas vešliai sužaliavo! Apie tai mena senos muziejuje saugomos fotografijos. Ir šiandien poeto sodas, nors gerokai mažesnis, pasipuošęs gėlėmis ir įvairiais augalais. Žinoma, šie augalai poeto žingsnių jau nebepamena, tačiau įdomu tai, kad sode iki šiol auga medžiai, išlikę nuo Maironio laikų, simboliškai čia dera praeitis ir dabartis, kaip pačiame muziejuje, sujungiančiame laiką ir atveriantį praeitį dabarčiai.

Maloniai kviečiame apsilankyti Maironio lietuvių literatūros muziejaus sode ir apsižvalgyti parodoje „Poeto sodas“. Ekskursijos metu išgirsite rūmų, sodo istoriją, turėsite progą kitaip pažinti poetą. Apžvelgdami senas fotografijas, kurios buvo kadaise darytos sode, galėsite palyginti, kaip šis atrodė anuomet ir kaip dabar.

Patekimas su bilietu, kurio kaina – 2 EUR. (į kainą neįskaičiuotas lankytojo bilietas po muziejuje esančias ekspozicijas).