pll_65a137458ee11 Parodos

Namai visada pasakoja. Išduoda net tai, ką šeimininkas galbūt norėtų nuslėpti. Rašytojas Kęstutis Navakas nelabai ir stengėsi. Tam tikra jo gyvenimo dalis buvo dailiai surežisuota, apkaišiota pačiomis keisčiausiomis legendomis ir ryškiai apšviesta žiūrovams bei gerbėjams. Jis mėgo dėmesį, kavines, draugų susibūrimus, interviu ir Facebooką. Net vėliau, kai vis labiau traukėsi į savo vidinį gyvenimą, kuriame skleidėsi vis daugiau emocinio, egzistencinio šalčio, jo ryškūs, bohemiški namai tapo scena daiktams suskambėti. 


Ši paroda – tai trys įsivaizduojami kambariai, mėgdžiojantys tikruosius, jaukiai pasislėpusius mažame Žaliakalnio namelyje. Kukli PALĖPĖ mena Kęstutį dar aštuonerių, kai su močiute atvyko į Kauną iš Taujėnų dvaro ir čia išaugo į tikrų tikriausią kaunietį, gerai besijaučiantį bet kur pasaulyje. Čia jis piešė išgalvotų šalių „markutes“ ir pinigus, kūrė indėnų ir kaubojų istorijas, matavosi džinsus ir klausėsi pirmųjų įsigytų vinilų.


RAUDONASIS KAMBARYS – tai neįsivaizduojamas Kęstučio gyvenimo chaosas ir chaotiška tvarka. Tai muzika, knygos, bohemiški kvailiojimai, tekstai, vaikai, meilužės, televizijos laidos, knygynas, legendos ir kelionės. „Aš esu žaidžiantis vaikas, aš – Baironas, aš – žydas, aš – samurajus“, – pasakojo, už nosies vedžiojo, intrigavo K. Navakas. Ir tegul apie tai kalba daiktai, tyliai tebetūnantys namų stalčiuose, lentynose, užkaboriuose.    


PASKUTINIS KAMBARYS. Rašytojas išleisdavo viską, ką parašydavo, nieko nelaikė stalčiuose. Bet išėjo anksčiau nei spėjo sudaryti paskutiniųjų vertimų rinkinį, o buvo vienas geriausių poezijos vertėjų.


Paskutiniajame kambaryje dar skambėjo muzika, ekranuose mirgėjo mėgstamų filmų kadrai, dar užeidavo draugai, bet beveik visą kambario erdvę jau buvo užgulusi... t y l a a a


Ar buvo kitas Kęstučio gyvenimas, kurio neįmanoma atspindėti daiktais? Tikriausiai. Bet apie jį arba tylima, arba jautriai užsimenama tekstuose. Jį reikia atspėti.


______________

Parodos kuratorė Audronė Meškauskaitė,  dizainerė Inga Zamulskienė.

Paroda veiks iki 2024 m. rugsėjo mėn. pab. 

______________

Apie parodą skaitykite:

Kitokia paroda: K. Navako istoriją pasakoja peiliukas, krištolinė taurė ir juodas paltas. Kauno diena. 2024.02.12