2022-12-21
Parodos

Rašytojo jau nebėra, o metus mes vis tiek skaičiuojame. Šiemet jam – 100!

Amerikiečių rašytojas gimė 1922 m. lapkričio 11 d. Indianapolyje, mirė 2007 m. balandžio 11 d., Niujorke. Žinomas dėl savo satyrinių ir juodojo humoro romanų – ypač „Skerdykla Nr. 5“ bei „Katės lopšys“. Per 50 metų trukusią karjerą jis paskelbė 14 romanų, tris apsakymų rinkinius, penkias pjeses ir penkis negrožinės literatūros kūrinius, o kiti rinkiniai buvo išleisti po jo mirties.

Kurtas Vonegutas savo romanus, pjeses ir apsakymus pripildė grubumo, satyros ir gudraus sąmojo. Rašė apie distopines visuomenes, nusivylimą karu ir skepticizmą, tapo itin ryškiu kontrkultūros atstovu.

Tai rašytojas – provokatorius. Jis buvo atmetamas ir vėl garbinamas; išjuokiamas, pasmerkiamas ir kviečiamas pasisakyti. Romanas „Skerdykla Nr. 5“ įvairių institucijų buvo uždraustas mažiausiai 18 kartų kaip antiamerikietiškas, antikrikščioniškas, antisemitinis ar tiesiog purvinas... Kas suformavo tokį šiurkštų, nesitaikstantį jo būdą? Kaip humoras nusidažė juoda spalva?

Įsivaizduok, kad TU esi JIS. Pamėgink įsijausti, įsigyventi ir suprasti. Bent mintimis atsidurk jo vietoje.

Parodoje pamatysite iš Kurto Voneguto muziejaus ir bibliotekos, įsikūrusios Indianapolyje, fondų gautas rašytojo asmenybę atskleidžiančių eksponatų kopijas.

Taip pat perskaitysite vertėjui Povilui Gasiuliui 1980 m. paties K. Voneguto rašytą ir atsiųstą laišką.


Paroda veiks iki 2023 m. kovo 4 d.
Parodą rengė: kuratorė Audronė Meškauskaitė, dailininkė Inga Zamulskienė.