1998 m. į MLLM atkeliavo rašytojo Alberto Vytauto Misevičiaus (1924–1994) nuotraukos, asmeninės bibliotekos knygos, įvairūs dokumentai. Šias archyvalijas muziejui padovanojo rašytojo antrosios žmonos dukra I. Barauskaitė. Tarp A. V. Misevičiui priklausiusių daiktų yra didelio formato (70 x 43 cm) kartono lakštas su dailininko Edmundo Žiauberio (1932–1985) piešiniu.
E. Žiauberis yra iliustravęs ir apipavidalinęs apie 80 knygų, iš jų nemažai leidinių vaikams ir jaunimui, taip pat sukūrė estampų-kompozicijų, portretų, peizažų, nupiešė portretinių šaržų, aktualios tematikos piešinių periodinei spaudai. A. V. Misevičiui skirtas piešinys-šaržas atliktas angliniu pieštuku ir akvarele. Jame pavaizduotos trys figūros – sėdintis karalius, berniukas su karūna, laikantis šuniuką ir paties rašytojo profilis, ilga nosimi, stambiu pagurkliu, primerkta akimi. A. V. Misevičius – labai produktyvus pokario kartos rašytojas, palikęs pėdsaką įvairiuose literatūros žanruose. Vaikams skirtoje prozoje sukūrė įsimintiną personažą Danuką Dunduliuką, parašė istorinės tematikos kūrinių. Šarže, pieštame greičiausiai A. V. Misevičiaus 60-mečio proga, dailininkas tarsi nori parodyti plačią rašytojo sukurtų veikėjų galeriją nuo vaiko iki karaliaus. O gal piešinio mintis tokia – rašytojas savo vaizduotės valia gali pavirsti ir karalium, ir juokdariu. Svajojęs tapti aktoriumi, kino režisieriumi A. V. Misevičius atsidavė rašymui, kaip pats sakėsi autobiografijoje, su dūšia ir stambios konstitucijos kūnu. Vaikams ir suaugusiems parašęs per tris dešimtis knygų A. V. Misevičius literatūrologo J. Linkevičiaus labai taikliai pavadintas retos vaizduotės darbštuoliu. Pats rašytojas geriausiomis savo knygomis laikė Danuko Dunduliuko nuotykiusir Jaunąjį pagonį. Taigi gal E. Žiauberis čia nupiešė rašytojui svarbius personažus. O gal tai tosto apie karalių ir juokdarį iliustracija, kai norėdamas pravirkdyti juokdarį karalius pražudo jo tėvus, žmoną, vaikus, bet pravirksta juokdarys tik netekęs geriausio draugo. Šiandien belieka tik spėlioti...
Šaržas – greitai nupiešiamas humoristinis žmogaus portretas – puikiai perteikia, anot redaktorės D. Montvilienės, spalvingą, smagią, aštrialiežuvią, nepaisant solidžios kompleksijos, judrią, veiklią, ir šilto, ir šalto mačiusią, labai komunikabilią rašytojo asmenybę.
Parengė Rašytojų rinkinių tyrinėjimo skyriaus muziejininkė Daiva Irena Šarkanauskaitė.