Kviečiame į visais metų laikais vykstantį virtualų literatūrinį maratoną „Nuo Meškiuko Rudnosiuko iki Kakės Makės“. Tarp šių, ypatingą populiarumą pasiekusių dviejų personažų, stūkso aukštas ir nuostabus knygų kalnas, sukurtas rašančių ir piešiančių vaikams. Į jį pradedama kopti vos pažinus raides, o kad būtų lengviau, siūlomės tapti vedliu. Nuotolinės pamokos tikslas – virtualiai pasivaikščioti po Vaikų literatūros muziejaus erdves, iššniukštinėti visas jo kerteles, atrasti ir pažinti Pasakų namo gyventojus.
Kadangi pamoka skirta 1–4 klasių mokiniams, kūrinius parinkome derindamiesi prie vaikų skaitymo patirties ir mokyklinių programų. Pirmokus supažindinsime su Vytės Nemunėlio legendine eiliuota pasakaite „Meškiukas Rudnosiukas“, papasakosime jos sukūrimo istoriją, aptarsime iliustracijų tautinius motyvus, supažindinsime su eksponuojamais poeto asmeniniais daiktais. Su antrokais plačiau panagrinėsime papildomam skaitymui rekomenduojamą rašytojo V. Petkevičius pasaką „Gilės nuotykiai Ydų šalyje“. Šios pasakos sukūrimo istorija atskleis kūrybingą rašytojo bendravimą su savo vaikais. Aiškinsime, kas gi tos ydos, skaitydami pasakos ištraukas bandysime formuluoti ydų pavadinimus. Su trečiokais vartydami M. Vainilaičio mitologinę pasaką „Bruknelė“ leisimės ieškoti nykštuko Dzingučio, prapuolusio Laumės Žydrūnės dvare, amžiną veikėjų kovą dėl meilės parodysime šešėlių teatre. Su ketvirtokais, demonstruodami personažų kostiumus, vaidmenimis skaitysime žaislų susipažinimo sceną iš V. Žilinskaitės pasakos-apysakos „Kelionė į Tandadriką“. Analizuosime veikėjų charakterius, draugystės temą. Nuotolinės pamokos dalys: 1. Kūrinių pristatymas rodant knygas, iliustracijas, trumpai perteikiant siužetus, demonstruojant siūtus, megztus, pieštus, karpytus pasakos veikėjus. 2. Ištraukų skaitymas balsu. 3. Rašytojų pristatymas rodant iš muziejaus fondų atrinktas nuotraukas ir pasakojant per ekspedicijas surinktus atsiminimus. 4. Pateiktos medžiagos analizavimas ir apibendrinimas.
Pamokos metu mokiniai susipažins su kanoninėmis lietuvių literatūrinėmis pasakomis, jų autoriais bei iliustruotojais. Remdamiesi Vaikų literatūros muziejaus eksponatais ir edukacinėmis priemonėmis (personažų kostiumų, pasakų instaliacijų nuotraukos ir vaizdo įrašai), naudodami patrauklius metodus pristatysime įdomiausius lietuvių vaikų literatūros faktus. Ši pažintis skatins norą skaityti, domėtis literatūros istorija, lankyti muziejus. Muziejuje atradę perskaitytų knygų personažus arba naujai juos pažinę, vaikai įsisąmonins muziejaus kaip patrauklios kultūros institucijos įvaizdį.
Edukacinės programos trukmė – 45 min. |
Rekomenduojame 1–4 kl. moksleiviams | ||
Registracija tel. +370 620 53365 |
Virtuali edukacinė programa |