Jei mokykloje mokėtės tokius Jono Mačiulio-Maironio eilėraščius kaip „Lietuva brangi“, „Trakų pilis“ ar „Pavasaris“ mintinai, ir norėtumėte patyrinėti Maironio kūrybą išsamiau, ši edukacinė programa kaip tik Jums!
Edukacinė programa „Atradimai „Pavasario balsuose“ skirta vyresniųjų klasių (10–12 kl.) moksleiviams, norintiems apie Jono Mačiulio-Maironio svarbiausią literatūrinį palikimą – eilėraščių rinktinę „Pavasario balsai“ sužinoti naujų, dar negirdėtų faktų: aiškinsimės, kiek „Pavasario balsų“ leidimų išėjo poetui gyvam esant, kuris iš jų buvo sutiktas ir vertintas šiek tiek kritiškai, kokiais eilėraščiais nauji leidimai buvo papildomi, minsime antrojo „Pavasario balsų“ leidimo „dingimo“ mįslę, sužinosime, kokiems asmenims poetas dedikavo savo eilėraščius ir kaip šie asmenys yra susiję su paties Maironio gyvenimu, bei daug daug kitų įdomių dalykų!.. Negana to, šioje edukacinėje programoje moksleiviai turės galimybę patyrinėti ir praktiškai palyginti, kaip įvairiuose leidimuose kito patys eilėraščiai, kaip jie buvo redaguojami.
Po trumpos ekskursijos memorialiniame Maironio bute, moksleiviai edukacinėje klasėje bus skirstomi į tris komandas, joms išdalinamos kortelės, kuriose pateikta tam tikra vaizdinė ar tekstinė informacija, susijusi su Maironio „Pavasario balsais“. Kiekvienai grupei tenka vis kita „Pavasario balsų“ tema. Užduotis – suvokti ne tik kaip kiekviena atskira kortelė yra susijusi su šia poezijos rinktine, bet ir kaip kortelės yra susijusios viena su kita ir kokia bendra jų tematika. Užduotis – savo atradimus „Pavasario balsuose“ pristatyti kitoms komandoms.
Edukacinės programos trukmė – 1,5 val.