Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
20
sausio
2021

JUBILIEJINĖ VIKTORINA

Šie metai – ypatingi muziejui: minime ne tik muziejaus įkūrimo 80-metį, bet ir po ilgai trukusios restauracijos atidarome poeto Jono Mačiulio-Maironio butą.

Pakylėti artėjančių įvykių, skelbiame viktoriną, kuri mums padės surasti pačius ištikimiausius muziejaus gerbėjus: tiems, kurie muziejuje lankėsi jau ne kartą, reiks gerai pasukti galvas, kad prisimintų atsakymus, o tiems, kurie pas mus dar nesilankė – dabar pats metas užsukti! Poeto butas lankytojų lauks jau nuo rugsėjo 17 d.!

Visi teisingai atsakiusieji į viktorinos klausimus apdovanoti 
Maironio neskelbtų tekstų fragmentų sąsiuviniais spalio 21 d. minint Maironio gimimo metines. 

Siųsdami atsakymus, b ū t i n a i nurodykite savo vardą, pavardę, adresą ar telefono numerį, kad galėtume su Jumis susisiekti!

VIKTORINOS KLAUSIMAI:


1. Poetas Jonas Mačiulis-Maironis kilęs iš 4 vaikų šeimos. Tik viena iš trijų Maironio seserų sukūrė šeimą. Ji užaugino septynis vaikus, jais rūpintis, leisti į mokslus padėjo ir poetas. Šiais atsiminimais dar galėtų pasidalyti vienas žmogus, prieš du metus atšventęs savo 100-ąjį jubiliejų. Kas šis žmogus ir koks ryšys jį sieja su poetu?

 
2. Maironio rūmų istorija daug ilgesnė nei du su trupučiu poeto čia praleisti dešimtmečiai. Kas vyko už šių mūro sienų iki tol? Pateikite bent 2 faktus.
 

3. Ką galima pamatyti autentiškai atkurtame Maironio miegamajame virš lovos?
a. Sidabrinį kryžių;
b. Laikrodį;
c. Jėzaus ir Marijos paveikslą.


4. Janas Mioduševskis, Sofija Romerienė, Jonas Šileika, Jonas Janulis, Elena Janulaitienė... Šiuos žmones sieja bendra profesija, jie visi yra susitikę su J. Mačiuliu-Maironiu. Kas jie ir kodėl yra svarbūs poetui?
 
5. M. K. Čiurlionio dailės galerijos direktorius Paulius Galaunė, Tautosakos archyvo komisijos vadovas dr. Jonas Balys, Maironio testamento vykdytojas kanauninkas Pranas Penkauskas, Maironio sesuo Marcelė Mačiulytė. Ką svarbaus nuveikė šis ketvertukas ir kokią sukaktį šiemet švenčiame?
 

6. Įminkite mįslę ir sužinosite (nors turbūt jau seniai žinote!), kas dažnai buvo patiekiama poetui lėkštėje.
Dažną maitina, nuo bado gina, o ją taip kankina, akis iškabina.

 


7. 1933 m. Maironio sode buvo pastatyta skulptūra, praėjus trims dešimtmečiams nugriauta, o 1990 m. vėl atstatyta. Kokia tai skulptūra ir kam ji dedikuota?

 
8. Per visą gyvavimo laikotarpį muziejus plėtėsi, užimdamas vis didesnę rūmų dalį, keitėsi pastato veidas – buvo gražinamas, mėginant atkurti autentišką palikimą. Šiuo metu baigiama turbūt ilgiausiai trukusi pastato renovacija. Paspėliokite, kiek metų ji truko ir kokia Maironio svajonė (pagal jo paties planą!) buvo įgyvendinta?

 
9.  Muziejuje šiuo metu saugoma beveik 300 000 eksponatų ir jų kasmet daugėja. Koks muziejuje saugomas eksponatas yra pats seniausias ir kiek jam metų? Ar jis susijęs su poetu?

10. Pacituokite savo mylimiausią Maironio eilėraštį ar jo ištrauką. Kodėl pasirinkote būtent šį?

 

Jau nekantraujame sulaukti pirmųjų atsakymų!

 
Siųskite iki spalio 9 dienos:
viktorina@maironiomuziejus.lt
arba
Ryšių su visuomene skyriui
Maironio lietuvių literatūros muziejus,
Rotušės a. 13,
Kaunas

Visa galerija
Atgal