Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
10
balandžio
2020

„VYSLA PER LENKIJĄ“

Nacionalinė ekspedicija atvyksta į Kauną!

 
Leidybos namai „Terra Publica“ su dideliu džiaugsmu pristato gegužės mėnesį pasirodžiusią knygą „Vysla per Lenkiją“ ir kviečia susitikti gegužės 31 d. (ketvirtadienį) 17.30 val. Maironio lietuvių literatūros muziejuje (Rotušės a. 13, Kaunas).
Lygiai prieš metus skaitytojams buvo pristatyta pirmoji nacionalinės ekspedicijos knyga „Nemunu per Lietuvą“. 2017 m. šis leidinys tapo perkamiausia pažintine knyga Lietuvoje.
Knyga „Vysla per Lenkiją“ – jau antroji knygų serijos „Nacionalinė ekspedicija“ dalis. Didelio populiarumo sulaukęs LRT projektas „Nacionalinė ekspedicija“ dar kartą atveria nepažintus Lietuvos istorijos klodus. Šį kartą atradimų maršrutas driekiasi jau ne Lietuvos, o Lenkijos teritorija ir jo ašimi tampa ilgiausia Lenkijos upė – Vysla. 
Į antrąją serijos knygą „Vysla per Lenkiją“ sugulė mažai girdėti Lietuvos istorijos pasakojimai, netikėti kultūriniai ir etnografiniai atradimai, intriguojami, stereotipus laužantys Lietuvos ir Lenkijos bendrumai bei skirtumai. Tai kelionių vadovas norintiems keliauti, kulinarijos knyga gurmanams, istorijos vadovėlis patriotams (ir ne tik).
Knygos „Vysla per Lenkiją“ sudarytojas ir tekstų autorius – visų ekspedicijų dalyvis Selemonas Paltanavičius. Pro žinomo rašytojo, gamtininko, žurnalisto akis neprasprūdo ne tik Lietuvai svarbios istorijos ir gamtos detalės, bet ir spalvingas pačios ekspedicijos gyvenimas. Tai, kas įdomiausia ir dar nematyta, – tiesiai iš pirmų lūpų!
Renginio metu žiūrovų laukia susitikimas su knygos autoriumi Selemonu Paltanavičiumi, istorijos studentu, ekspedicijų dalyviu Simonu Teškevičiumi. Šis susitikimas – tai išskirtinė proga išgirsti apie 2017 m. vykusią kelionę plaukiant Vysla per Lenkiją, susitikti ir pabendrauti su nacionalinės ekspedicijos dalyviais, užduoti jiems klausimų ir iš pirmų lūpų išgirsti įdomiausius įspūdžius.
 
Renginys nemokamas
 
Nacionalinės ekspedicijos turas po Lietuvą ir knygos „Vysla per Lenkiją“ pristatymas prasidėjo Vilniuje. Skaitytojų įvairiuose miestuose laukia dar keletas susitikimų su knygos autoriumi Selemonu Paltanavičiumi ir kitais nacionalinės ekspedicijos dalyviais. Sekite naujienas www.terrapublica.lt.
 
Knygos informacinis rėmėjas LRT.

Visa galerija
Atgal