Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
25
sausio
2021

„VEIDU Į VAKARĄ“ SUTIKTUVĖS

2017 m. spalio 12 d., ketvirtadienį, 17 val. Maironio lietuvių literatūros muziejus kviečia į Viktoro Gulbino naujos eilėraščių knygos „Veidu į vakarą“ („Kauko laiptai“, 2017 m.) sutiktuves.
Renginyje 
savo kūrybos dainas atliks Viktoras Gulbinas, akomponuos Dainius Neilas Babonas, taip pat dalyvaus knygos redaktorius Viktoras Rudžianskas, literatūrologė Kristina Bačiulienė,  renginį ves muziejaus direktorė, rašytoja Aldona Ruseckaitė. 

 

Laukiame Jūsų!
 


Iš knygos anotacijos:
Naujoje knygoje Viktoro Gulbino eilėraščių žmogus pastebimai keičia žiūrėjimo kryptį, iš dabarties vis rečiau žvelgia į perspektyvą, vis dažniau – į retrospektyvą: atėjo apmąstymų laikas, tad svajojamą pasaulį ir iliuzijas keičia nepagražinta realybė ir bandymas su ja susitaikyti. Į ankstesnėje V. Gulbino kūryboje ryškiai dominavusią hedonistinę pasaulėžiūrą natūraliai ima įsilieti panteistinis pasaulio suvokimas, tad eilėraščių žmogus neišvengiamai išgyvena vidinį virsmą: malonumai transformuojasi į egzistencinius apmąstymus. Autoriui sekasi suvaldyti šią savotišką (kol kas?) dualumo būseną, o knyga nuo to tik laimi: lyrizmą papildo ironija ir autoironija, išsiplečia tematinis ir probleminis laukas, eilėraštis jau nebeišsitenka minimalistinėje formoje.

Visa galerija
Atgal