spalio

VASARIO 16-OSIOS PROGRAMA

Vasario 15–16 d. apsilankykite muziejuje, ir Lietuvos valstybės atkūrimo dieną švęskime kartu!
Siūlome Jums prasmingų pramogų ir edukacinių užsiėmimų, kurie paskatins smagiai ir turiningai paminėti šią ypatingą progą.

Vasario 15 d.

J. Tumo-Vaižganto bute-muziejuje (Aleksoto g. 10–4, Kaunas) 12 val. vyks ekskursija po jaukų Vaižganto memorialinį butą, su įkvepiančiu pokalbiu apie amžinąjį Lietuvos tikslą „Valstybė yra šventa“. Juozas Tumas-Vaižgantas ne kartą kalbėjo: „Valstybė yra šventa, Dievo sutvarkymas, Dievo valios reiškinys ir priemonė amžinajam tikslui“.
Būtina registracija. Tel. 8 37 22 23 71.

J. Grušo memorialinis muziejus (Kalniečių g. 93, Kaunas) 13 val. kviečia į ekskursiją „Rašytojas Juozas Grušas – laisvės šauklys“. Tragedija, tragikomedija, romanas ar novelė  –  visų žanrų kūriniais  J. Grušas kėlė tiesos, gėrio ir grožio klausimus, istorinėse dramose aktualizavo  Lietuvos laisvės idėjas. Žodžiai Lietuva, Tėvynė, Dievas jo herojų lūpose skambėjo tokiame kontekste, kad aliuzijos į nūdieną buvo neišvengiamos, todėl dažnai jo dramos sunkiai skynėsi kelią į teatrų scenas. Ne veltui Šimtmečio spektakliu pripažintas jo dramos „Barbora Radvilaitė“ pastatymas (Režisierius Jonas Jurašas)...
Būtina registracija. Tel. 837 33 08 60.

Vaikų literatūros muziejuje (K. Donelaičio g. 13, Kaunas) 14 val. vyksiančioje ekskursijoje „Advokato M. Sleževičiaus namai – tarpukario Lietuvos modernizmo architektūros pavyzdys“ Jūs apžiūrėsime Nepriklausomos Lietuvos ministro pirmininko M. Sleževičiaus namą, statytą 1931 m. ir išsaugojusį daug autentiškų interjero detalių, prisiminsime demokratiškomis pažiūromis išsiskyrusį namų šeimininką.
Būtina registracija. Tel. 8 37 20 64 88.

Vasario 16 d.

Maironio lietuvių literatūros muziejus (Rotušės a. 13, Kaunas) 13 val. kviečia į edukacinę programą šeimoms „Atradimai „Pavasario balsuose“. Patrioto, tautinio atgimimo dainiaus Jono Mačiulio-Maironio namuose leisimės tyrinėti žymiausios Poeto eilėraščių rinktinės „Pavasario balsai“ niuansus: poetinės lietuvių kalbos formavimąsi, tautinį sąmoningumą skatinusią kūrybą, reikšmingus lietuvių literatūros ir kultūros raidai „Pavasario balsų“ leidimus. Pirmiausia aplankysime memorialinį Maironio butą, o po to pasiskirstę komandomis gilinsimės į „Pavasario balsų“ subtilybes,  savo atradimais dalinsimės su kitais.
Būtina registracija. Tel. 8 37 20 68 42.

B. ir V. Sruogų namuose-muziejuje (B. Sruogos g. 21, Kaunas) 14 val. psichologė-psichoterapeutė Dovilė Ridzevičienė skaitys paskaitą „Lietuva 1940–1990 m.: prosenelių, senelių ar tėvų patirtos istorinės psichologinės traumos, jų pasekmės dabartinėms kartoms, traumų gydymo būdai dabartyje“.
Būtina registracija. Tel. 8 37 73 04 74.

Visi renginiai šventės proga – nemokami!