Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
23
sausio
2021

VAKARAS, SKIRTAS B. RADZEVIČIAUS ATMINIMUI

Gruodžio 17 d., ketvirtadienį, 17 val. Juozo Tumo-Vaižganto memorialiniame bute-muziejuje vyks rašytojo Broniaus Radzevičiaus (1940–1980) 75-ojo gimtadienio minėjimas. Dalyvauja aktorė Olita Dautartaitė, poetas, Jono Aisčio premijos laureatas Vladas Vaitkevičius, žurnalistas, Vaižganto premijos laureatas Juozas Kundrotas.
Kviečiame!


„Kai susipažinome, Broniui jau buvo 30 metų. Pasitaikė kartu važiuoti į Vyžuonas. Tai buvo antras mūsų susitikimas. Autobuse pamačiusi pažįstamą žmogų apsidžiaugiau. Kelionė buvo puiki, nors visą kelią stovėjome – nebuvo vietų atsisėsti. Daug kalbėjom, juokavome. Žinoma, daugiausia šnekėjau aš. Apie save tada jis visiškai nepasakojo. Atsisveikindamas paprašė mano telefono numerio, žadėjo paskambinti. Skambino. Taip prasidėjo mūsų draugystė. Apie nieką aš tada negalvojau, man dar visai paikai atrodė, kad meilės pradžia būtinai susijusi su svajonėmis, poetiška romantika. Jaučiau, kad jo galvoje daugybė minčių ir klausimų. Kažin kodėl man darydavosi neramu. Nerami galvodavau apie jį, nerami laukdavau. Sutrikusi klausiau savęs: ar tai meilė?
Bronius vaikščiojo lėtai, kalbėjo tyliu, žemu, įtaigiu balsu. Buvo vidutinio ūgio, kresnas, gražiai nuaugęs. Atrodė labai vyriškai – anaiptol ne grakščiai, bet drabužiai ant jo gulėjo dailiai. Buvo taisyklingų veido bruožų, šviesių plaukų, ir ypač gilus, šiltas jo mėlynų akių žvilgsnis. Labai mielas buvo visuomet korektiškas jo elgesys. Pažiūrėti jis buvo išdidus, nosies linija giežta, judesiai lėti, bet ryžtingi. Ką nors sakydamas, jis taip atvirai ir šiltai žiūrėdavo į akis, jog iš karto užplūsdavo artumo ir gerumo jausmas.“

Genė Radzevičienė. Iš atsiminimų knygos „Buvusiojo laiko vieškeliais“
Sudarytojas Juozas Kundrotas. Kaunas, 1999 m.

Visa galerija
Atgal