Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
12
rugpjūčio
2020

VAKARAS J. BASANAVIČIUI

2018 m. kovo 1 d., ketvirtadienį, 17 val. Juozo Grušo memorialinis muziejus kviečia į literatūrinės-muzikinės kompozicijos „Jonas Basanavičius – laisvės aušros pranašas“ pristatymą. Kompozicijos kūrėja ir atlikėja – lituanistė, Kalbos premijos laureatė Violeta Bakutienė.

 Kviečiame!


Koks svarbus asmenybių vaidmuo žadinant tautinę savigarbą... Atkurtos valstybės šimtmetis kiekvieną mūsų kviečia į akistatą su savimi.  Kaip eiti į šią svarbią mūsų valstybingumo dieną? Kaip ją įprasminti? Violetos Bakutienės  sukurta kompozicija-monospektaklis „Jie kūrė Lietuvą“, šį kartą skirtas prisimininti Joną Basanavičių, Laisvės aušros pranašą.
Pats Nepriklausomybės akto pasirašymas buvo kaip simbolis – viršūnė, o kas buvo iki to?  Koks tada buvo istorinis fonas, kiek būta diskusijų ir nesutarimų dėl pamatinių dalykų, svarbiausių akcentų… Kyla daug klausimų... Programoje ieškoma atsakymų.
Labiau pažinti Joną Basanavičių galime vartydami jo dienoraštį. Tai ne tik asmeninių išgyvenimų, nuoskaudų ir atradimų liudijimas, bet ir Lietuvos ar lietuvių tautos ligos istorija.
Tad  versime  J. Basanavičiaus  gyvenimo kronikos puslapius.  Bus papasakota  J.   Basanavičiaus meilės istorija. Švęsdami atkurtos Lietuvos šimtmetį – savo drąsa,  idėjomis ir kilniausiais darbais  pralenkime laiką, – ragins programos autorė.

Visa galerija
Atgal