Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
20
sausio
2021

T. MARCINKEVIČIŪTĖS NAUJOS KNYGOS SUTIKTUVĖS

2017 m. rugsėjo 21 d., ketvirtadienį, 17 val. kviečiame į Maironio lietuvių literatūros muziejų, kur vyks naujos Tautvydos Marcinkevičiūtės poezijos knygos „Mano poe(ma)ma“ (Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2017) sutiktuvės!
Kartu su knygos autore dalyvaus aktorė Inga Mikutavičiūtė, renginį moderuos poetas Robertas Keturakis.

Maloniai laukiame!


Literatūrologė Viktorija Daujotytė apie knygą rašo:

„Tautvyda Marcinkevičiūtė dabar yra savo poetinės brandos lauke. Jos eilėraščių knyga „Mano Poe(ma)ma“ įdomi, vertinga ne tik poetine, bet ir moraline prasme.
Sunki, gili motinos senatvė, jau pasirodžiusi ir ankstesnėje poetės knygoje, dabartinėje tampa svarbiausia siužetine ašimi, kiek apskritai eilėraščiai gali būti siužetiški, turėti vidinių įvykių, juos lemiančių konfliktų. Nebūtina skaityti knygos kaip biografinio liudijimo, nors be autentiškos patirties tokios knygos neparašomos. Bet problema bendresnė, visuotinesnė. Atiduoti tėvus, motinas į globos ar slaugos namus, ar neatiduoti. Ar turi vaikai ryžtis prisiimti pačią sunkiausią pareigą? Būtinuosius patarnavimus, kūno priežiūrą šiandien suteikia ir valdiški namai. Tik kaip su žmogaus dvasia?
Tautvydos Marcinkevičiūtės eilėraščiais apglobiama seno žmogaus dvasia. Apglobiama taip, kad ir ta, kuri apglobia, išgyvena džiaugsmą, teisingo gyvenimo jutimą. Nuolat atšaukinėjama mirtis, nenorima prarasti, nenorima išleisti iš namų tos, kuri čia visada buvo.
Eilėraščių poetiškumas – atsargūs etikos žingsniai į estetiką.“

Renginį remia:

Visa galerija
Atgal