Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
08
balandžio
2020

ŠVIESA, APSIGYVENUSI ŠIRDY...

Kovo  27 dieną, trečiadienį, 17 val. Maironio lietuvių literatūros muziejaus padalinys Juozo Grušo memorialinis muziejus kviečia į literatūrinės-muzikinės kompozicijos „Šviesa, apsigyvenusi širdy arba sakmė Rūtai Staliliūnaitei...“ pristatymą. Renginys skirtas Tarptautinei teatro dienai. Kompozicijos kūrėja ir atlikėja – lituanistė, Kalbos premijos laureatė Violeta Bakutienė.
 

Laukiame Jūsų.Ji – aktorė be būtojo laiko... O juk laikas būna klastingas sąjungininkas. Jis į nebūtį pasiunčia ir praeities išgyvenimus, ir pačius žmones. Jau vien dėl to svarbus kiekvienas prisiminimų apie Rūtą Staliliūnaitę blykstelėjimas...
Sovietinių paradų ir dvigubos tiesos iškamuotai publikai nuo scenos ji pasakojo apie klasikines vertybes, simbolizavo tyliąją ir prasmingąją Lietuvą. Rūta Staliliūnaitė gerbė ir vertino solidųjį dramaturgą Juozą Grušą... Juk Rūtą ir Kęstutį Genį labiausiai išgarsino J. Grušo pjesėje „Barbora Radvilaitė“ sukurti nepamirštami vaidmenys, nors šios dramos kelias į sceną buvo be galo sudėtingas ir iki paskutinės dienos nebuvo aišku, ar įvyks premjera. Cenzūros išniekintas dramos tekstas, sužlugdyta dailininkės Janinos Malinauskaitės scenovaizdžio su Aušros vartų Madonos paveikslu idėja, režisieriaus Jono Jurašo išvykimas iš Lietuvos, 1972 m. visgi įvykusio spektaklio afiša ir programa be režisieriaus pavardės... Tai vis skaudūs laikmečio ženklai, o garsioji „Barbora Radvilaitė“ teatrologų išrinkta geriausiu praėjusio šimtmečio Lietuvos teatro spektakliu. 

Visa galerija
Atgal