balandžio

SUSITIKIMAS SU VIOLETA BAKUTIENE

Rugsėjo 24 d., antradienį, 17 val. Maironio lietuvių literatūros muziejaus padalinys Juozo Grušo memorialinis muziejus kviečia į susitikimą su rašytoja, knygnešės Felicijos Bortkevičienės vardo Kalbos premijos laureate, muzikinių-literatūrinių programų kūrėja ir atlikėja Violeta Bakutiene. Renginyje bus pristatomi autorinės kūrybos fragmentai, supažindinama su naujausiomis muzikinėmis-literatūrinėmis kompozicijomis.

Knygos „Įkvėpti gyvenimo“ autorė dalinsis mintimis apie kultūros aktualijas, kalbės apie sumanymus, puoselėjančius tautinę savimonę, su publicistės, žurnalistės pastabumu ir atida atskleis puslapius iš kelionių dienoraščių.
Rašytojo namuose niekada nepamirštamas jų šeimininkas. Skambės įžvalgos, skirtos rašytojo Juozo Grušo, daugelį metų aukščiausias moralines nuostatas puoselėjusio ir jomis dosniai besidalijusio žmogaus, atminimui. „Jis dar gerus dvidešimt metų iki atgimimo kėlė Lietuvos valstybingumo gaivinimo idėją. J. Grušo kūryboje ryškus žmogaus būties, jos prasmės ir galimybių apmąstymas. Juk praėjusiame šimtmetyje jo sukurtų ir teatruose pastatytų dramų estetinio įspūdžio galia vis dar reikšminga kitokius konfliktus patiriančioje šiuolaikinėje teatro ir gyvenimo scenoje. Įvairialypės asmenybės, rašytojo, dramaturgo, sukūrusio savo veikalais moralinio teismo teatrą, vertėjo, publicisto kūrybos reikšmė lietuvių kultūros istorijoje neginčijama“, – teigia Violeta Bakutienė.