gegužės

SUSITIKIMAS SU RITA LATVĖNAITE-KAIRIENE

Spalio 9 d., ketvirtadienį, 16 val. Maironio lietuvių literatūros muziejuje kviečiame į rudenišką susitikimą su jaunimo rašytoja Rita Latvėnaite-Kairiene ir jos romanu „Šauksmas“ bei novelių knyga „Civilizuotos mintys apie karvę“.

ŠIUOLAIKINĖ PAMOKA

Knygos
Gražiai iliustruotos arba ne.
Apiplyšusios ar užmirštos rytojui.
Salomėja, išvijau tave ir
Brazdžionį – nepatinka rojus.
Donelaitį užkasiau sode,
Binkio vėją sudraskiau Berlyne,
Sruogą uždariau dievų narve, o
Bradūną – žemės kapinyne.
Viską sujaukiau ir sumaišiau-
Kaip Šekspyras Hamleto pasauly.
Knygos
Parašytos arba ne
O pasaulis sukasi –
Kas naujo?

R. Latvėnaitė-Kairienė

Iš biografijos

Gimiau Klaipėdoje, baigusi Vilniaus universitetą sugrįžau į gimtinę. Esu Lietuvos rašytojų sąjungos, Tarptautinės vaikų ir jaunimo knygos organizacijos (IBBY, International Board on Books for Young People) narė. Kūriniai buvo spausdinami dienraščio „Klaipėda“ „Gintaro lašuose“, ,,Literatūroje ir mene“, almanache „Baltija“, žurnale vaikams „Tipu tapu“, tarptautiniame almanache „Paralelės“ (lietuvių ir rusų kalbomis), vaikų žurnale „Mūr“ (rusų kalba, Karaliaučiuje).
2000 metais išleista poezijos knygutė „Rašaluotų pirštų pėdos“. Joje eilėraščiai „kalba“ apie literatūrą, mokytojų ir mokinių gyvenimą, gyvenimą apskritai.
Ne vienerius metus dalyvauju (esu savanorė) organizuojant pranciškonų vienuolių inicijuotą ,,Vilties bėgimą“. Laisvalaikiu mėgstu skaityti knygas, bendrauti su vaikais, keliauti.
2007 m. leidykla „Eglė“ išleido romaną „Šauksmas“ – apie skaudžią mergaitės vaikystę, jaunystę. Knyga buvo populiari, todėl 2009-aisiais leidimas buvo pakartotas. Tais pačiais metais pasirodė novelių knyga „Civilizuotos mintys apie karvę“. 2010 m. Klaipėdos jaunimo teatras „Svajonė” pagal eilėraščių ciklą „Nebučiuotų vaikų rugsėjis” pastatė spektaklį ir 2011 m. tapo Lietuvos vaikų ir jaunimo teatrų šventės „Šimtakojis“ laureatu.
2013 metais respublikiniame trumpos prozos konkurse novelė „Vogtos gėlės“ tapo laureate.
2014 m. vasarą dalyvavau tarptautiniame (lietuvių ir gruzinų rašytojai verčia šiuolaikines noveles) projekte, novelė „Raktas. Odos atmintis“ buvo išversta į gruzinų kalbą.
Šiuo metu Lietuvos rašytojų sąjungos leidykloje „gyvena“ kūrinys vaikams (iki 10 metų).
Mane žavi KITOKIE – talentingi, paslaptingi, jautrūs, įžūlūs, nesuprasti vaikai, paaugliai ir jaunuoliai. Savo veikla ir kūriniais mėginu atkreipti visuomenės dėmesį į KITOKIŲ pasaulį, padėti jauniems žmonėms susivokti sudėtingose gyvenimo realijose ir kartu ieškoti išeities.