Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
23
sausio
2021

SUSITIKIMAS SU KORNELIJUMI HELIU

Balandžio 25 d., šeštadienį, 14 val. Maironio lietuvių literatūros muziejus kviečia į pokalbį su austrų rašytoju, vertėju, kritiku Kornelijumi Heliu „Apie austrų literatūrą, save ir ryšius su Lietuva“.

Taip pat dalyvaus Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Austrijos Respublika grupės narė Raminta Popovienė, Austrijos ambasadorius Lietuvoje dr. Johann Spitzer, LR kultūros atašė Austrijoje Lina Kaiser.
 
Renginys skirtas Lietuvos ir Zalcburgo žemės kultūrinio bendradarbiavimo 45-osioms metinėms.


Lietuviams Kornelijus Helis ypač brangus dėl gausybės lietuvių literatūros vertimų, dėl lietuvių kalbos ir kultūros sklaidos vokiškai skaitančioje Europoje.

Jis yra parengęs dvi lietuvių literatūros antologijas, kuriose yra nemažai jo paties verstų tekstų. Skaitančią Europą supažindino su A. Vienuolio, M. Katiliškio, R. Gavelio, J. Ivanauskaitės, M. Ivaškevičiaus, A. Marčėno, V. Bložės, J. Kunčino, V. Juknaitės, K. Platelio ir daugelio kitų autorių kūryba.

Kornelijaus Helio darbai įvertinti gražiais apdovanojimais: Austrijos valstybine premija už mokslinę publicistiką (1996), Lietuvos rašytojų sąjungos Poezijos pavasario prizu už lietuvių poezijos vertimus į vokiečių kalbą (2004), Lietuvos Respublikos ordinu „Už nuopelnus Lietuvai“, Karininko kryžiumi (2004), Švento Jeronimo premija už lietuvių literatūros vertimus (2010).

Kornelijus Helis abiem 2009 m. Europos kultūros sostinėms rengė literatūrinius projektus: „Lincas skaito Vilnių“ (Lince) ir „Vilnius skaito Lincą“ (Vilniuje).

Visa galerija
Atgal