Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
24
sausio
2021

SUSITIKIMAS SU J. BRAZAIČIU

Rugsėjo 20 d., ketvirtadienį, 17 val. Maironio lietuvių literatūros muziejaus padalinyje Juozo Grušo memorialiniame muziejuje (Kalniečių g. 93, Kaunas) įvyks susitikimas su vertėju Jeronimu Brazaičiu.
 
Lietuvoje tai jau 17-as susitikimas su airių literatūros klasiko Džeimso Džoiso (1882–1941) kūrinių vertėju į lietuvių kalbą, kauniečiu Jeronimu Brazaičiu. Šio renginio tema „Moli Blum gimimo diena“. Moli – viena iš trijų pagrindinių Džoiso pasaulinio garso veikalo „Ulisas“ herojų. „Nebūtina „Ulisą“ perskaityti iš karto, lyg tai būtų paprasta knyga – jį reikia tyrinėti (juo sotintis) visą gyvenimą. To norėjo ir pats autorius“, – teigia J. Brazaitis. „Uliso“ turėjimas ar neturėjimas gimtąja kalba, anot vertėjo, parodo tautos kultūros lygį. „KNYGĄ verčiau iš jausmo ir supratimo, kad jis labai reikalingas visiems aplink mane – visai Lietuvai!“
Šio kūrinio grožį, harmoniją ir pilnatvę padės atskleisti jo vertėjas ir renginio dalyviai: popietės vedėja Vida Korn, režisierius, aktorius Vytautas Balsys, aktorė Goda Piktytė, skaitovė Loreta Jonikienė, pianistas Tomas Kukta, vokalistas ir gitaristas Ignas Malinauskas.
 

Laukiame Jūsų!

Visa galerija
Atgal