Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
08
balandžio
2020

SUKAKTUVINIS ALGIMANTO MIKUTOS VAKARAS

Gegužės 21 d., pirmadienį, 17 val. kviečiame į sukaktuvinį poeto, vertėjo Algimanto Mikutos vakarą su dviem naujausiomis knygomis „Septynios širšės“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2018 m.)  ir „Kelias į Laumes“ („Kauko laiptai“, 2017 m.)
Kartu su autoriumi dalyvaus knygų redaktoriai Janina Riškutė ir Viktoras Rudžianskas, aktorius Dainius Svobonas. Vakaro metu skambės dainos autoriaus tekstais.
Renginį ves muziejaus direktorė, rašytoja Aldona Ruseckaitė.
Knygas bus galima įsigyti!
 
Laukiame Jūsų!


Kelias į Laumes
 
Ji dviračiu važiavo į Barstyčius,
jis mynė maudytis į Laumių ežerėlį.
 
Pusiaukelėje teko prasilenkti,
prasilenkiant užkalbinta jinai sustojo
ir ėmė aiškint, kur tas ežerėlis.
 
Abudu buvo vasarojantys studentai,
prisėdę pagriovy susipažino
ir nuriedėjo kožnas savo pusėn,
tiesa, sutarę susitikt sekmadienį Sedoj.
 
Taip susiėjo
mano motina
ir mano tėvas.
 
O tas kelelis Laumių link
koks buvo, toks tebėr –
dulkėtas vasarą,
snieguotas žiemą.
 
Ne taip seniai
juo vėl pravažiavau
iš lėto, neskubėdamas,
kelis kartus sustojau
ir išlipau ant kelio.
 
Kad pamatytų laumės,
jeigu jos dar gyvos.
 


Algimantas Mikuta yra išleidęs daugiau kaip penkiolika poezijos knygų. Naujausias rinkinys „Septynios širšės“ – kintančių įvykių, svarstymų, emocijų virtinė. Poetas su švelnia ironija stebi komiškas mūsų gyvenimo puses, visuotinį teatrą, masinius stereotipus. Daug nuotaikingų psichologinių, socialinių portretų ir autoportretų.
 


Knygos „Kelias į Laumes“ leitmotyvas yra grįžimas prie šaknų: Laumės – autentiškas Žemaitijos kaimas, kuriame kažkada susitiko autoriaus tėvai.
Poetas žvelgia į būtojo reginio vizijas tarsi pro stiklą, kuriame įrėžti dabarties įvykiai, sąvokos, jausmai. Rinkinio „Kelias į Laumes“ tekstai liudija žvilgsnio kaitą – nuo dramatiško (eilėraščiai apie netektis) iki ironiško (linksmos folkloriškos istorijos). Netgi atrodo, kad atskiri epizodai atsikartoja pokarinėje vaikystėje ir dabarties pasaulyje, keičiasi tik jų pavidalai, atspalviai, o iš tikrųjų yra tiesos ir melo žaidimai.
Žanriniu požiūriu knyga „Kelias į Laumes“ nėra itin marga – vyrauja prisiminimai, kandžios baladės, lyriški atsivėrimai.
 

Visa galerija
Atgal