Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
30
lapkričio
2020

SPEKTAKLIS-KELIONĖ „MIESTO EILĖS“

Sveiki atvykę į poetinį projekto „Miesto eilės“ audiokambarį. Čia tikrai patekote neatsitiktinai. Galbūt jį netikėtai atradote ieškodami idėjų ką saugaus ir kultūringo nuveikti su šeima laisvalaikiu?
Kad ir kokia būtų tikroji priežastis, tikimės, jog būtent šis kambarys paskatins jus išeiti pasivaikščioti po poezijos, teatro pasaulį ir kitaip pažvelgti į savo miestą. Audioįrašus rasite šiek tiek žemiau, o mes kviečiame trumpai susipažinti su šiuo projektu, jo raiškos forma ir kūrėjais.
Projekto kūrėjai paruošė dvi spektaklio pristatymo žiūrovams galimybes. Esant palankiai / saugiai situacijai šalyje žiūrovus eilėraščių keliais lydi du spektaklio herojai-gidai: Steponas (akt. Daumantas Ciunis) ir Liudas (akt. Marius Gotbergas). Jie apjungia instaliacijos objektus, žiūrovams kurdami vientisą poetinės kelionės patirtį, papildytą žaidybiniais elementais, žiniomis apie eilėraščius kūrusius poetus, pirminius optinius prietaisus. 
„Mokytojai šiuolaikiniams vaikams dažnai sako, jog jie prastai deklamuoja, artikuliuoja. Kurdami šią kinematografinę-poetinę kelionę siekėme vaikams parodyti ne vien architektūrą, gatvių garsus, paukščių klegesį, bet tokį miestą, kuris atsiveria, kai pats jam atsiveri širdimi – taip, kaip miestą mato menininkai, poetai. Interaktyvus spektaklis paremtas dviejų draugų, Stepono ir Liudo, kelionės po miestą istorija, o prie technologijų įpratusią jaunąją kartą labiau įtraukti padeda eilėraščių fone atgyjantys senieji optinio teatro, animacijos prietaisai – taumatropas, fenakistoskopas ir kiti. Tikimės, jog ši poetinė kelionė įkvėps šeimas į panašias keliones po savo miestą leistis ir savarankiškai – nuolat, naujai, visaip“, – virtualius linkėjimus siunčia idėjos autorė, spektaklio režisierė, įstaigos „Teatro istorijos“ vadovė Kristina Mauruševičiūtė.  
Karantino metu, kai ribojamas fizinis kontaktas spektaklį organizatoriai kviečia patirti individualiai, vaikščiojant spektaklio maršrute pažymėtais keliais, atrandant dar nematytas / nepažintas / naujas miesto (ir ne tik) erdves bei klausantis lietuvių poetų Sigito Gedos, Violetos Palčinskaitės, Juditos Vaičiūnaitės, Antano A. Jonyno, Donaldo Kajoko, Daivos Čepauskaitės ir Antano Šimkaus eilėraščius vaikams. Spektaklis „Miesto eilės“ skirtas 7–15 metų vaikams, bet tinka ir suaugusiesiems.


Idėjos autorė, režisierė - Kristina Mauruševičiūtė
Dramaturgė - Diana Gancevskaitė
Kompozitorius - Jokūbas Tulaba

Spauskite ir klausykitės čia.

Visa galerija
Atgal