birželio

ŠIĄ SAVAITĘ MUZIEJUJE VEIKIA KINO TEATRAS!

Balandžio 19-22 dienomis Maironio lietuvių literatūros muziejuje atidaromas kino teatras!
Užsukite kasdien 16 val. į jaukią muziejaus mansardą pokalbiui ir filmui!

Balandžio 19-ąją žiūrėsime filmą „Knygnešys“ (rež. J. Trukanas, 2011). Prieš filmą – trumpa paskaita apie spaudos draudimo laikotarpį Lietuvoje. Paskaitą skaitys Seniausios literatūros skyriaus vedėja Audronė Gedutienė ir muziejininkė Nijolė Raižytė.

Balandžio 20 d. – paskaita ir filmas Kauno gerbėjams „Neries ir Nemuno glėby“ (rež. V. Balsys, 1999). Kauno istoriją apžvelgs VDU istorijos doktorantė Ugnė-Marija Andrijauskaitė ir Kauno istorikų draugijos narys Deimantas Ramanauskas.

Balandžio 21 d. - dokumentinis filmas apie rašytoją Jurgį Kunčiną „Beveik laimingas“ (rež. A. Marcinkevičiūtė, 2004). Rašytojo asmenybę trumpai pristatys Šiuolaikinės literatūros skyriaus vedėja Virginija Markauskienė.

Balandžio 22 d. – „Tas prakeiktas nuolankumas“ (rež. A. Dausa, 1970). Filmas sukurtas pagal. J. Tumo-Vaižganto apysaką „Dėdės ir dėdienės". Prieš peržiūrą apie kūrinį bei patį Vaižgantą kalbės J. Tumo-Vaižganto memorialinio buto-muziejaus vedėjas Alfas Pakėnas.

Laukiame jūsų!