birželio

SCENINĖ KOMPOZICIJA „GERIU ŽALIĄ TYLĄ“

Kovo 25 d., šeštadienį, 14 val. J. Grušo memorialinis muziejus kviečia į sceninės kompozicijos pagal Rimanto Šavelio knygą „Geriu žalią tylą“ pristatymą. Dalyvaus idėjos autorė ir atlikėja – aktorė Kristina Kazakevičiūtė, dainų pagal Pauliaus Širvio eiles kūrėjas ir atlikėjas –  Karolis Kaminskas. Renginys skirtas Tarptautinei teatro dienai.

„Geriu žalią tylą“ – dviejų kūrėjų ir atlikėjų spektaklis, grįstas prisiminimais apie poetą tautos numylėtinį Paulių Širvį,jau aplankęsKauno kamerinio teatro sceną. Tačiau pirminė idėja gimė ne teatre, o Juozo Grušo memorialinio muziejaus Barboros salytėje. Čia prieš pora metų Kristina Kazakevičiūtė ir Karolis Kaminskas atliko muzikinę-literatūrinę programą „Rudens ekspromtas“, kurioje šalia kitų poetų kūrybos subtiliai interpretavo ir P. Širvio eilėraščius. Šį kartą atlikėjai atskleis ne tik ryškiausias Lietuviškojo beržo poezijos spalvas, bet ir leis prisiliesti prie tauraus vienišiaus biografijos.