Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
23
sausio
2021

RUOŠIAMĖS RUDENIUI

Lapkričio mėnesį pasiūlysime savo lankytojams dvi naujienas: kviesime visus į naują ekspoziciją – Požemio galeriją „Rašytojai meno kūriniuose“ – ir atidarysime edukacinę parodą „Laiškai žmonėms ir apie žmones“! Šiuos du mūsų projektus parėmė Lietuvos kultūros taryba!


Ekspozicija „Rašytojai meno kūriniuose“ bus skirta įvairaus amžiaus ir skirtingų pomėgių lankytojams – nuo moksleivių iki senjorų, nuo pavienių lankytojų iki šeimų ar kitokių žmonių grupių. Bus rodomi reikšmingi, mažai matyti ar iš viso niekada neeksponuoti medaliai, plaketės, skulptūros ir kiti kūriniai. Atėjusieji išvys K. Donelaičiui, Maironiui, A. Strazdui, B. Sruogai, J. Aisčiui, J. Baltrušaičiui, K. Borutai, S. Nėriai, M. Katiliškiui, A. Vaičiulaičiui ir kitiems rašytojams skirtus tokių autorių kaip L. Striogos, P. Repšio, E. Daugulio, A. Boso, S. Žilienės ir kitų menininkų darbus. Taip pat lankytojai pamatys ypač unikalią eksponatų grupę – pomirtines rašytojų kaukes. Muziejaus fonduose saugomos S. Nėries, J. Tumo-Vaižganto, Vydūno, L. Giros, P. Cvirkos, K. Binkio ir kitų kūrėjų pomirtinės kaukės.
Lankytojams bus sukurtos sąlygos savaiminiam mokymuisi.


Edukacinė paroda „Laiškai žmonėms ir apie žmones“ sudomins visus, pasiilgusius ranka rašytų laiškų...
Parodoje originaliai ir patraukliai bus pristatyti muziejaus fonduose saugomi unikalūs eksponatai – rašytojų laiškai, atvirlaiškiai, išryškinant, kad tai ne tik labai įdomi, informatyvi, bet jau ir nykstanti eksponatų rūšis, kuri leidžia muziejininkams atkurti praeityje gyvenusių asmenybių kasdienybės detales, pomėgius, aktualias gyvento laikmečio problemas, ryšius tarp žmonių. Paroda – edukacinė: lankytojas galės tyrinėti laiškų autorių rašyseną, išspręsti kryžiažodį ar tiesiog prisėsti ir parašyti laišką seniai matytam bičiuliui. Visomis laiškų siuntimo smulkmenomis pasirūpins muziejininkai!

Ekspozicijos „Rašytojai meno kūriniuose“ ir edukacinės parodos „Laiškai žmonėms ir apie žmones“ numatomas atidarymo laikas – 2014 m. lapkritis!

Visa galerija
Atgal