Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
22
sausio
2021

„ROMANAS SU FRAU“

Maironio lietuvių literatūros muziejus kviečia 2017 m. birželio 2 d., penktadienį, 17 val. į knygos „Romanas su Frau“ sutiktuves. Knygos autorė, poetė Violeta Šoblinskaitė Aleksa skaitys eilėraščius iš savo knygos. Po skaitymų – klausimai, atsakymai ir improvizuota viktorina, kurią ves rašytojas Gasparas Aleksa.
 
Naujausią autorės knygą galėsite įsigyti.
 

Kviečiame!

Renginį remia: 


Apie knygą:
Europa sensta, jai reikia vis daugiau rūpesčio ir slaugos. Praktiški, taupūs, itin tvarkingi vokiečiai mielai samdo lietuves, garsėjančias pareigingumu ir darbštumu, kad jos už nedidelį atlygį slaugytų nebegebančius apsitarnauti jų senolius. Daugybė moterų, ilgiausiems mėnesiams palikusios savo šeimas ir namus, šiandien legaliai ar nelegaliai  darbuojasi Vokietijoje. Norėdama savo kailiu patirti, ką šios naujųjų laikų tremtinės išgyvena svetur, 47 dienas praleidau nedideliame Žemutinės Saksonijos miestelyje, slaugydama vienišą neįgalią senutę. Taip atsirado „Romanas su Frau“, kuriame atsispindi ne tik vokiečių ir lietuvių buities ir kultūros skirtumai ir sąlyčio taškai. Rinkinio pavadinimas – aliuzija į Thomo Manno romaną „Lota Veimare“.
 
Violeta Šoblinskaitė Aleksa – poetė, prozininkė, dramaturgė, vertėja. Išleido poezijos knygas „Šaknų žiedai“, „Šešėlio erškėtrožė“, „Stirnino metai“, „Basnirčia“, „Stiklo knyga“, „Septynios suknelės“, „Obuoliai iš meilužių sodo“, „Margalapė“, romanus „Vilkų marti“, „Skyrybų kambariai“, kitų žanrų prozos knygas („Rudens dienos užkalbėjimas“, „Tyruliukuose viskas gerai“, dvitomis „Truputis lauktuvių“). Jos kūryba įvertinta Žemaitės, Salomėjos Nėries, Gabrielės Petkevičaitės-Bitės, Juozo Paukštelio literatūrinėmis premijomis.


tiktai šunys nedirba
gražiajame Dasenberge

dar baisiau:
jie netgi neloja

kas iš to kad prie vartų
vis po lentelę:
saugau aš!?

meluoja begėdžiai

žmogų pamatę
puola vizginti uodegą
sako
savaip
guten tag*

o frau Lotos buldogas
apie kurį informuoja
spalvingas tvoros paveiksliukas
netgi ir to nedaro

frau Lotos šuva beuodegis
taip pat jis neturi galvos
kojų ir snukio
anei dantų

frau Lota nė seniai jau nelaiko
jokio šuns

kam jai dar vienas rūpestis?

frau Lota turi mane

* vok. Laba diena

 
Visa galerija
Atgal