Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
20
sausio
2021

RIČARDO MIKUTAVIČIAUS JUBILIEJAUS MINĖJIMAS

Vasario 26 d., ketvirtadienį, 17 val. Maironio lietuvių literatūros muziejuje vyks Kauno garbės piliečio, poeto, kunigo Ričardo Mikutavičiaus 80-ųjų gimimo metinių minėjimas.

Programoje:

17 val. parodos „Viršūnių paukštis“ (Ričardui Mikutavičiui – 80) atidarymas. Parodą parengė muziejininkas Edmundas Kazlauskas, apipavidalino dailininkė Inga Zamulskienė.
17.30 val. meninę dalį atliks aktorė Virginija Kochanskytė, solistė Rita Preikšaitė, pianistė Rūta Blaškytė.

Pokalbyje dalyvaus prof. dr. prelatas Vytautas Steponas Vaičiūnas OFS, žurnalistas, kolekcininkas Vilius Kavaliauskas, rašytojas Petras Palilionis, akademikas Leonas Kairiūkštis, profesoriai Kęstutis Kriščiūnas ir Albinas Kusta, verslininkas Vytautas Motiejūnas, giminės.
Renginį ves rašytoja, muziejaus direktorė Aldona Ruseckaitė.

Maloniai laukiame!


Praėjo jau beveik 17 metų nuo kunigo, poeto, visuomenės veikėjo Ričardo Mikutavičiaus (1935–1998) tragiškos žūties, tačiau susidomėjimas jo asmenybe ir kūryba vis dar neblėsta. Svarus R. Mikutavičiaus indėlis į Atgimimo ir pirmojo atkurtos Nepriklausomybės dešimtmečio kauniečių kultūrinį, visuomeninį ir dvasinį gyvenimą yra neginčijamas. Galima prisiminti ir jo geranorišką bendradarbiavimą su Maironio lietuvių literatūros muziejaus darbuotojais – jis buvo pastovus literatūrinių vakarų dalyvis ir, kas svarbiausia, dovanojo Juozo Tumo-Vaižganto memorialiniam muziejui 387 retas knygas ir spaudinius. Todėl natūralu, kad Maironio lietuvių literatūros muziejuje nuo vasario 26 dienos veiks paroda „Viršūnių paukštis“, skirta kunigo, poeto ir muziejaus bičiulio 80-mečiui paminėti. 
Parodoje bandoma pažvelgti į R. Mikutavičiaus fenomeną kaip vieningą visumą, neišskaidant jo asmenybės į sudėtines kunigo, poeto, kultūros ir visuomenės veikėjo, kolekcininko, kultūros mecenato ir t. t. dalis. Parodoje galima išvysti apie 130 eksponatų, kurie derinami teminiu principu ir prisilaikant chronologinės sekos. Kai kur improvizuojama – medžiaga komponuojama ieškant ne tik tiesioginių, bet ir metaforiškų ryšių tarp eksponatų. Eksponuojami visi R. Mikutavičiaus poezijos ir teologinių darbų leidimai, pluoštas jo kūrybos rankraščių, dalis jo J. Tumo-Vaižganto muziejui dovanotų knygų, įvairiapusę jo asmenybę atspindinčios nuotraukos, jo dailės kūrinių kolekcijos pavyzdžių kopijos, asmeniniai daiktai, apdovanojimai, liturginiai daiktai, kuriuos R. Mikutavičius naudojo aukodamas šv. Mišias, kunigo apeiginiai drabužiai ir t. t. Beje, dalį parodoje esančių eksponatų muziejui dovanojo kunigo sesuo Liucija Kolaitienė. Parodą parengė muziejininkas Edmundas Kazlauskas, apipavidalino dailininkė Inga Zamulskienė.

Parengė Šiuolaikinės literatūros skyriaus muziejininkas Edmundas Kazlauskas

Visa galerija
Atgal