Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
24
sausio
2021

RAŠYTOJAS IR JO PARODA (III)

Rugpjūčio 27 d., ketvirtadienį, 18 val. Maironio lietuvių literatūros muziejus kviečia į trečiąjį renginių ciklo „Rašytojas ir jo paroda“ susitikimą. Šįkart pasimatysime ir pakalbinsime rašytoją ir žurnalistą Marijų Gailių, kurio romanas „Oro“ laimėjo 2019-ųjų „Metų knygos rinkimus“.
Kviesime Jus ne tik pokalbiui su rašytoju, bet ir į jo paties parengtą dar nematytų eksponatų parodą. Rašytojas atrinks kelis sau svarbius daiktus, surengs jų parodą ir taip bent šiek tiek praskleis savo kūrybos virtuvės, įpročių, ritualų uždangą.
Laukiame Jūsų!
 

Renginio metu privaloma dėvėti apsaugines veido kaukes.
 Marijus Gailius (g. 1983) baigė žurnalistikos studijas Vilniaus universitete, tęsė mokslus Danijoje ir Švedijoje. Paryžiuje dirbo fotografu ir rašė noveles, kurių rinkinį „Šlapias spalis“ 2012 m. išleido Rašytojų sąjungos leidykla. Vedė laidas „Žinių radijuje“, kultūrinėje spaudoje skelbia literatūros kritikos straipsnius. 2018 m. leidykla „Odilė“ išleido rašytojo romaną „Oro“. 
 
Marijaus Gailiaus romanas gąsdina: distopine ateitimi, pasauliniu tvanu, virtualiu seksu, ilgais sakiniais, kompiuterine naujakalbe. Žmonės sudvigubėję – realusis aš beveik nebegali be savojo virtualaus antrininko (tiesą sakant, virtualusis gal ir yra tas tikrasis). Skamba kaip perspėjimas. Romanas „Oro" yra antiutopija, kurioje autorius nepalieka daug vilčių žmonijai, bet skaityti tai netrukdo, net padeda – ironiškas pasakojimas su detektyvinė linija įtraukia, panardina skaitytoją į skirtingus laiko sluoksnius, tarsi į skirtingus pasaulius.
Rašytojas Alvydas Šlepikas
Romanas „Oro" pasakoja istorijos versiją, kurioje lyg veidrodyje galime atpažinti save ir išvysti nejaukaus ateities pasaulio kontūrus – galimas dalykas, gimstančius mūsų šiandienoje.
Istorikas Aurimas Švedas
 

Visa galerija
Atgal