Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
27
sausio
2021

„RAŠYTOJA ŽEMAITĖ – STEREOTIPŲ LAUŽYTOJA“

Lapkričio 29 d., antradienį, 17 val. Maironio namuose vyks Baltojo kaspino festivalio renginys – literatūros vakaras-diskusija „Rašytoja Žemaitė – stereotipų laužytoja“. Jo metu bus pristatytas rašytojos Aldonos Ruseckaitės romanas „Žemaitės paslaptis“. 


Baltojo Kaspino festivalio tikslas – atkreipti piliečių ir institucijų dėmesį į smurtą lyties pagrindu, didinti visuomenės sąmoningumą, vykdyti prevenciją. Festivalį organizuoja Labdaros ir paramos fondas FRIDA.


Aldona Ruseckaitė, populiarios knygos apie Maironį „Šešėlis JMM“ autorė, naujai atskleidžia temperamentingą, stipraus charakterio literatūros klasikę Juliją Žymantienę-Žemaitę (1845–1921) knygoje „Žemaitės paslaptis“. Atveriama paslaptinga meilės istorija, tokie mažiau žinomi faktai, kaip bausmės atlikimas Lukiškių kalėjime, įsiliejimas į Vilniaus kultūrinį gyvenimą, netikėta kelionė į Ameriką ir visus stebinusi veikla šioje šalyje, pažiūrų pokyčiai, ryšiai su Bulotų šeima, įspūdingas artimųjų lankymas paskutiniais gyvenimo mėnesiais. Rašytojos asmenybė suspindi naujomis spalvomis ir atspalviais, priartinama prie šių dienų skaitytojo.

Visa galerija
Atgal