Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
23
sausio
2021

„PRO APŠVIESTĄ LANGĄ“

Balandžio 14 d. šeštadienį, 14 val. Juozo Tumo-Vaižganto memorialinis butas-muziejus (Aleksoto g. 10-4) kviečia į knygos „Pro apšviestą langą: Albina Navickaitė ir jos rašytinis palikimas“ (sud. Lina Navickaitė ir Viktoras Jankūnas) pristatymą.
Dalyvaus poetė, eseistė Lina Navickaitė, aktorė Liucija Zorubaitė, žurnalistė Gražina Petrošienė, pranciškonas Saulius Paulius Bytautas, poetas Vladas Vaitkevičius ir žurnalistas Romas Bacevičius.

Kankliuos Kauno 1-osios muzikos mokyklos mokinių kanklių ansamblis (vadovė Onutė Šikšnienė), dalyvaus mokytoja Dalia Čižinauskienė.

Laukiame!


Mano gyvenimas ir mano džiaugsmas – knygos. Jos ir suformavo mane. Dažnai galvoju: didžiausias veikimas žemėje – tai įkūnyti savo sielą knygose. Ir tai reiškia amžinai gyventi. Juk taip išreikštos mūsų mintys jaudins žmonių širdis ir tada, kai mes būsime virtę sauja dulkių. O aš turiu daug ką gero pasakyti. Iš esmės turiu pasakyti tai, kad vienintelė tikra gyvenimo prasmė – Jį pažinti, kad vienintelė tikra laimė – Jį mylėti. Tai mano gyvenimo kelias ir išvada.
 
                                                                                                  ***
 
Kūryba traukia žmogaus širdį aukštyn, kūryba – poezija. Kūryba – poezija turi būti ir pedagogika. Argi nėra žavu gėrį – lyg tekančią saulę – įnešti į gyvenimą?
Didelis dalykas barstyti žemėje gėrio sėklas, nes žemė – motina: ji išduoda ir išduoda naują gyvybę. Tik tokiu būdu galima pasiekti, kad „žemė mūs ugnim suliepsnotų“. Mažytės gėrio sėklelės pavirs derlingo javo plotais, kurie neš šimteriopo vaisiaus.
 
Iš ses. Albinos Navickaitės dienoraščio


Visa galerija
Atgal