Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
24
sausio
2021

POEZIJOS PAVASARIS MAIRONIO NAMUOSE

Gegužės 27 d., penktadienį, 18 val. Maironio sodelyje – Poezijos pavasario laureato vainikavimas.
Maloniai kviečiame!


Poezijos pavasaris – tarptautinis poezijos festivalis, iškiliausias kasmetinis literatūrinis renginys Lietuvoje, rengiamas Lietuvos Rašytojų sąjungos. Jame savo kūrybą skaito Lietuvos ir užsienio poetai, dalyvauja aktoriai, dainininkai, muzikantai, dailininkai.
Festivalis rengiamas kasmet nuo 1965 m., paskutinę gegužės savaitę. Per keletą dienų įvyksta virš 50 susitikimų, kurie sutraukia klausytojų iš visos Lietuvos. Festivalio išvakarėse išleidžiamas naujų eilėraščių, poezijos vertimų ir esė apie literatūrą almanachas „Poezijos pavasaris“.
Kaune tradiciškai vainikuojamas Poezijos pavasario laureatas, susitikimai vyksta įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose, poetai lankosi ir Lenkijos lietuviškose salose. Kasmet rengiama poetų konferencija, kurioje poetai ir kritikai diskutuoja apie įvairias literatūrinio pasaulio aktualijas. Tradiciniu tapo moksleivių poezijos vakaras bei neformalūs skaitymai „Eilėraščiai per naktį“, kurių metu laukiami visi. Uždaromasis vakaras vyksta Vilniaus universiteto Sarbievijaus kiemelyje.
Festivalio dienomis pagerbiami ryškiausi praėjusių metų poetai, įteikiami prizai už poezijos vertimus į lietuvių kalbą, už lietuvių poezijos vertimus į kitas kalbas, už svariausią debiutą almanache, pagerbiamas aktorius poezijos skaitovas.

Informacija iš svetainės www.rasytojai.lt

Visa galerija
Atgal