Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
23
sausio
2021

„POEZIJA, O GAL NE JI“ SUTIKTUVĖS

2017 m. spalio 17 d., antradienį, 17 val. Maironio lietuvių literatūros muziejus kviečia į poeto, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Donaldo Kajoko naujos eilėraščių rinktinės „Poezija, o gal ne ji“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2017 m.) sutiktuves!
Kartu su knygos autoriumi dalyvaus aktorė Olita Dautartaitė, muziejaus direktorė, rašytoja Aldona Ruseckaitė, muziejininkas Edmundas Kazlauskas.

Knygą galėsite įsigyti!

Laukiame Jūsų!
 

Renginį remia: 


Iš pristatomos knygos:

Ciu ciu ciu, rudenėli

sudžiūvęs lapas
medinėm kojukėm
bėga kaip šunelis
šaligatviu
su vėjo pavadėliu ant kaklo
su drėgna garbanėle ant kaktos
ir
net jei man atimtos tėvystės teisės
vis tiek mano žvaigždelė miega
vis tiek
vis tiek ciu ciu ciu rudenėli
 
Iš Linos Buividavičiūtės recenzijos „Poezija, o gal tai ji. Donaldo Kajoko poezijos rinktinės recenzija“:
<...> Identifikuotąjį rinktinės vientisumą vertinčiau dvejopai – viena vertus, jis išryškina Kajoko unikalumą – šiandienėje lietuvių literatūroje nežinau daugiau tokio, kuris savo tekstuose taip darniai ir patraukliai, skaidriai melancholiškai ir drauge ironiškai sujungtų vakarietiškas ir rytietiškas dvasines patirtis. Kita vertus, tasai vientisumas paliudija ir autoriaus vienodumą, tendencingumą, tolygumą – poetas tarsi nuolat kartoja pats save, todėl norėtųsi palinkėti kitai knygai dar daugiau netikėtų įvaizdžių, kitaip užgaunamo poetinio nervo. Kitąkart – norėčiau ištarti – netikėta. Dabar tariu – gražu. Šiaip ar taip – ir rinktinės tikslas pasiektas, ir Kajoko poezija – veikia.

Visa galerija
Atgal