Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
12
rugpjūčio
2020

„POETĖ ONA MIKALAUSKIENĖ-KUBILIŪTĖ“

Gegužės 4 d., penktadienį, 17 val. kviečiame į prisiminimų knygos „Poetė Ona Mikalauskienė-Kubiliūtė“ (sud. Valdas Kubilius) sutiktuves.

Dalyvaus knygos sudarytojas ir leidėjas V. Kubilius (Pasaulio lietuvių centras), poetai Robertas Keturakis ir Petras Palilionis, Joniškio literatų klubo „Audruvė“ nariai, poetės bičiuliai. Poeziją skaitys Vidutė Petraitienė. Vakarą ves muziejaus direktorė, rašytoja Aldona Ruseckaitė.

Knygą bus galima įsigyti.

Laukiame Jūsų!


Iš leidinio:
Poetės Onos Mikalauskienės-Kubiliūtės eilėraščiai yra tokie paprastai sudėtingi – kaip alsavimas, kaip kraujo vainikas kūne, kaip Saulės su visomis planetomis greitis Visatoje – 250 kilometrų per sekundę.

Robertas Keturakis

 
Kalbant apie poetę Onutę Mikalauskienę-Kubiliūtę, joje telpa visa apie kūrėjus pasakyta pozityviausia tiesa. Savo gyvenimo pavyzdžiu liudijo, koks trapus žmogaus gyvenimas, kiek skausmo ir kančių turėjo pakelti savo gyvenimo kelyje. Stebino neregėtas pakantumas, atlaidumas kitaip mąstantiems ar klystantiems. Poetė niekuomet nesmerkė „valdžių“ ar atskirų žmonių už jų klaidas. Vien ką pasako jos užrašyti žodžiai savo bičiuliams: Visi esame žemės keleiviai, trumpam čia viešintys. Geriau, kad išsiskirtume nesusipykę...

Valdas Kubilius

Visa galerija
Atgal