Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
10
balandžio
2020

„PIRMAS LANKAS“ (3)

Kviečiame į renginių ciklo „Pirmas lankas“ trečiąjį susitikimą Maironio namų rūsyje, birželio 20 d., trečiadienį, 16 val. Šis renginys – ypatingas, ne tik tuo, kad užbaigia šių metų poezijos žanro knygų pristatymus, bet ir suteikia puikią progą išgirsti literatūrologės, o šįkart jaunos debiutuojančios Kauno poetės Linos Buividavičiūtės kūrybą.
Susitikimo metu bus pristatyta pirmoji autorės poezijos knyga „Helsinkio sindromas“ („Kauko laiptai“, 2017 m.), poetę kalbins redaktorė Aurina Venislovaitė.
Renginio metu bus galima išgirsti gyvų skaitymų, užduoti klausimų autorei, taip pat žiūrovų ir svečių laukia malonios staigmenos! Nepraleiskite!

 


Apie knygą:
„[Lina šioje knygoje] dažnai prabyla pirmuoju asmeniu, tačiau asmeniška dvasinė patirtis poezijoje tampa universalia, eilėraščiai iš pirmo žvilgsnio labai spontaniški, temperamentingi. Skaitant eilėraščius atrodo, tarsi būtum atitraukęs sunkią užuolaidą ir klausytum kažko labai intymaus, tikro, tuomet traumines patirtis gali išgyventi kartu su pačia autore...“ – apie knygą rašo literatūrologė Jurga Tumasonytė.

Iš knygos anotacijos: „Pirmojoje savo knygoje „Helsinkio sindromas“ autorės lyrika panaši į ledus nešančią upę, kai pavasarinė vandens stichija, rodosi, išplaus krantus, pakeis senvagės vietą ir visa, kas pateko į vandenį, bus nuplukdyta nežinia kur. <…> Aštriabriauniai poetės tekstai atlieps šiandienos moteriai. Leksika nutrins ribą tarp lyrikoje „įteisinto“ ir „nepriimtino“. Tačiau ne vienas poezijos skaitytojas atpažins save ir jausenas nesaugiame pasaulyje.“

Visa galerija
Atgal