Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
07
balandžio
2020

„PIRMAS LANKAS“ (6)

„Pirmas lankas“ – tai kvietimas susipažinti su pradedančiais autoriais! Renginių ciklas, skirtas debiutinėms rašytojų knygoms pristatyti ir paklausti autorių, kaip jiem sekėsi įveikti pirmąjį lanką.
Kviečiame į pirmąjį šių metų renginį kovo 25 d., pirmadienį, 17 val. – Gretos Ambrazaitės poezijos knygos „Trapūs daiktai“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2018 m.) pristatymą. Poetę kalbins literatūrologė, literatūros kritikė Neringa Butnoriūtė.
 
Žadame malonių netikėtumų!

 
Nepraleisk – būk ir tu!


„Trapūs daiktai“ – debiutinė rašytojos knyga, G. Ambrazaitei atnešusi Jaunojo jotvingio premiją. Autorė yra dalyvavusi daugelyje skaitymų ir festivalių, jos kūryba publikuota kultūrinėje spaudoje, Poezijos pavasario ir Poetinio Druskininkų rudens almanachuose.
 
„Jeigu tikėtume, kad visa poezija kalba apie geismą ir mirtį, G. Ambrazaitės „Trapūs daiktai“ šią mintį galėtų paliudyti iš jaunuoliškos orbitos. Tekstuose pasikartojanti subjektės nuostata būti arčiau apima žmogiško artumo troškimą ir skausmingo pažinimo siekį. Tačiau knygoje publikuoti tekstai rodo, kad ji išsigrynino ne iš karto, tik persirgus etapą kurti svarbiems poetams reikšmingomis temomis – apie Dievą („Aš per mažai galvoju apie Dievą“), rašymą prie vyno ir mirtį („mirtis yra griežta motina, atleidžianti savo vaikams“, p. 33).“ (Neringa Butonoriūtė)
Visa galerija
Atgal