Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
10
balandžio
2020

„PIRMAS LANKAS“ (2)

Keistų reiškinių nutinka Maironio lietuvių literatūros muziejuje, o vienas įdomesnių šį pavasarį – tai Dovydo Grajausko eilėraščių knygos „Apie reiškinius“ pristatymas! 2017 m. Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos skelbtame pirmosios poezijos knygos konkurse D. Grajauskas laimėjo pirmąją vietą.
Jaunąjį, debiutuojantį poetą kalbins literatūros tyrinėtojas, kritikas, vertėjas Marijus Šidlauskas.
Į diskusiją kviesime įsijungti visus: „<...> bėgančius laukais, vėjavaikius, pavasarinukus, citrinukus...“ ir kitus.
Renginio metu autoriaus ir žiūrovų laukia malonios staigmenos!

Visus dalyvavusius ar dar nespėjusius į pirmąjį renginių ciklo „Pirmas lankas“ susitikimą, kviečiame į antrąjį – gegužės 24 d., ketvirtadienį, 15 val. Maironio lietuvių literatūros muziejaus rūsyje.

Birželį numatomas „Pirmo lanko“ susitikimas su poete Lina Buividavičiūte ir jos poezijos knyga „Helsinkio sindromas“ („Kauko laiptai“, 2017 m.),
rugpjūtį – su rašytoju Jonu Žakaičiu ir jo elektronine prozos knyga „90s“ („90s.lt“, 2017 m.)
Sekite naujienas!
 


 „Dovydo Grajausko knyga Apie reiškinius – iš prigimties yra performatyvi ir efektinga, atpažįstama, atvirai gelianti ir žaisminga, o labiausiai – neprašanti to, kas apsireiškia iš gyvenimo, įvardyti drąsa. Bet tai nereiškia, kad poezija yra primityvesnė, pernelyg lengvabūdė. Ar dar blogiau – kad ji nėra poezija. Teko skaityti ir tiesmukesnių, moralistinių Grajausko eiliavimų, tinkančių stand-up’ams arba greit plintančios internetinės poezijos scenai. Nors įmanomi skirtingi sklaidos būdai ir didelei daliai jų tinka būti įgarsintiems, gerai, kad pirmajai knygai tekstai yra atrinkti ir paieškota sąsajų, jog ji atrodytų vientisesnė. Numanau, kad sulig ja niekas nesibaigia,“ – „Apie reiškinius“ kalba literatūrologė Neringa Butnoriūtė.

Iš knygos anotacijos:
„Visuotinis apibrėžimas teigia, kad reiškinys yra bet koks dalykas, kuris pats pasireiškia. Jis dažnai suprantamas kaip „daiktas, kuris atrodo“ arba sąmoningo padaro „patirtis“. Žiūrint moksliškai, reiškinys yra bet koks įvykis, kurį galima stebėti, net jeigu tam reikalinga specifinė instrumentuotė. Šioje knygoje aptariama nemaža įvairovė tokių „įvykių“, iš kurių dalis – su ekstensyviu atidumu. Knygos autorius nuoširdžiai tikisi, jog leidinys pasi­tarnaus pradedantiems reiškinių stebėtojams kaip elementarieji pradmenys, o patyrusiems reiškinių profesionalams – bent jau kaip nuo stebėjimo įvargusias akis atpalaiduojanti priemonė. Blogiausiu atveju, ši knyga pati savaime yra reiškinys, todėl peršasi išvada, kad jis įvyko. Nieko nepadarysi.“

Visa galerija
Atgal