Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
19
sausio
2021

„PAULIAUS ŠIRVIO GYVENIMAS IR KŪRYBA...“

Spalio 13 d., pirmadienį, 17 val. – Valdemaro Kukulo (1959–2011) monografijos „Pauliaus Širvio gyvenimas ir kūryba: ženklai ir pražvalgos“ sutiktuvės. Dalyvaus literatūrologas, prof. dr. Petras Bražėnas, literatūrologas Virginijus Gasiliūnas, knygos redaktorius Vainius Bakas, muziejininkas Alfas Pakėnas. Atsiminimais dalinsis Pauliaus Širvio žmona Birutė, poeziją skaitys aktorius Henrikas Savickis. 

Knygą bus galima įsigyti!
Maloniai laukiame!


Poetas, literatūros kritikas Valdemaras Kukulas (1959–2011) studiją apie poetą Paulių Širvį (1920–1979) buvo pradėjęs seniai, vertino ją kaip svarbųjį savo gyvenimo darbą. Paskutiniaisiais metais (2010 rugsėjis – 2011 liepa) rašė ją ypač intensyviai, pranešė leidyklai tuoj baigsiąs. Mirtis buvo greitesnė. Tačiau knygą galima vertinti kaip beveik baigtą. Nespėta parašyti paskutinių bendrinamųjų puslapių ar pastraipų.
Rengiant panašias studijas spaudai autoriai paprastai koreguoja struktūrą, antraštes, tariasi su redaktoriais, siūlo iliustracijas ir pan. Šiuo atveju tokios galimybės jau nebuvo, tad ir redakcinis darbas darytas su deramu atsargumu. Pasirodė verta knygą baigti 1990–1994 metais rašytu ir niekur neskelbtu tekstu apie paskutinį P. Širvio rinkinį. Rankraštį tvarkė ir leidyklai pateikė autoriaus žmona Deimantė Kukulienė.
Ši knyga – plačiausias P. Širvio biografijos ir kūrybos atvaizdas, prisodrintas žinių, legendų, liudijimų, persmelktas tyrinėjimo aistros.

Visa galerija
Atgal