Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
20
sausio
2021

EKSPOZICIJOS ATIDARYMAS

2017 m. balandžio 19 d., trečiadienį, 15 val. kviečiame į naujos edukacinės ekspozicijos „Lietuvių literatūra: trumpai ir žaismingai“ atidarymą.

Maloniai laukiame!

 


Pagal turimas galimybes atsižvelgdami į šiuolaikinių ekspozicijų kūrimo tendencijas ir lankytojų atsiliepimus, penkiose muziejaus salėse įrengėme pažinimui ir mokymuisi skirtas erdves, kuriose per tam tikrus akcentus supažindinsime su pagrindiniais lietuvių literatūros istorijos įvykiais, reiškiniais ar asmenybėmis. Norime nudžiuginti smalsius lankytojus – ekspozicijoje jie atras net 18 edukacijai skirtų vietų ir galės visose salėse liesti didžiąją dalį rodomų eksponatų! Kviesime fragmentiškai keliauti per įvairius laikotarpius bei išbandyti gotikinio šrifto subtilybes, pasukti K. Donelaičio „Metų“ ratą ir atsakyti į klausimus, atrasti draudžiamos spaudos slėptuves, atpažinti lietuvių literatūros klasikus, nusifotografuoti Laisvės alėjoje ar Konrado kavinėje su Kaziu Binkiu, sukurti keturvėjišką eilėraštį, o vėliau, pakėlus užkardą, užeiti į cenzoriaus kambarėlį, pamatyti išeivių rašytojų gyvenimo akimirkas DP stovyklose, susipažinti su palikimu iš tremties, įsijausti į muziejininko-bibliotekininko ar literatūros žinovo vaidmenis, pakopinėti žinių medaus iš Bernardo Brazdžionio avilio ir... dar daug įdomybių bus galima sužinoti apie lietuvių literatūrą!
Šioje ekspozicijoje moksleivių ir suaugusiųjų grupėms bus vedami edukaciniai užsiėmimai (būtina iš anksto užsiregistruoti), o pavieniams lankytojams ir šeimoms nepasiklysti padės specialus ekspozicijos „Lietuvių literatūra – trumpai ir žaismingai“ paruoštukas su užduotimis.

Kviečiame atvykti ir smagiai bei turiningai praleisti laiką muziejuje!
 
Projektą „Lietuvių literatūra – trumpai ir žaismingai“ iš dalies rėmė Lietuvos kultūros taryba.

Visa galerija
Atgal