Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
11
lapkričio
2019

PARODA VAIŽGANTUI

Vaižgantui dedikuota ekspozicija susideda iš įvairių meno šakų kūrinių: tapybos, akvarelės, tradicinės ir skaitmeninės grafikos, videomeno. Paties Vaižganto asmenybė buvo įvairiapusiška: jis domėjosi ne tik tradicinėmis meno rūšimis – teatru, daile, bet ir rašė tuomet dar apie naujas formas – kiną, fotografiją. Todėl ne tiek svarbu, kokia menine forma rekonstruojami prisiminimai apie kunigą ir rašytoją, bet koks turinys atnešamas į šiandieną iš pusantro šimto metų laikotarpio sluoksnių.
Parodoje dalyvaujantys menininkai, kaip išmintingi archyvarai, iš vieno kito Vaižganto daikto, prisiminimo, mintyse atkurtos vietos ar seniai nutikusios istorijos išskleidžia visą pasaulį; drąsiai improvizuoja Vaižganto tema, suteikia istorinei rekonstrukcijai naujas menines erdves ir struktūras. Vaižgantas šiuose kūriniuose tampa šiuolaikiškas ir gilus, nors ir visai tiesiogiai nevaizduojamas. Per kolektyvinius simbolius ir kiekvieno parodos dalyvio kurtą savotišką vaižgantišką ikonografiją, atsiskleidžia paprasta tiesa: Vaižgantas nėra stabilus monolitinis darinys, seniai išmoktas ir primirštas...
Projekte dalyvauja menininkai: Laima Drazdauskaitė, Tomas Genevičius, Patricija Gilytė, Petras Lincevičius, Vladas Oržekauskas, Povilas Ramanauskas, Aistė Ramūnaitė, Rosanda Sorakaitė, Ramunė Staškevičiūtė, Aušra Vaitkūnienė, Monika Žaltauskaitė-Grašienė.
Kuratorė – dr. Kristina Budrytė-Genevičė.
Parodos rengėjas: Dailininkų sąjungos galerija (Vilnius).

Paroda veiks nuo 2019 m. lapkričio 30 d. iki 2020 m. sausio 4 d.

Visa galerija
Atgal