Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
23
sausio
2021

„PALYDĖK, PALYDĖK MANE, VĖJAU...“

Lapkričio 14 d., šeštadienį, 14 val. kviečiame į Salomėjos Nėries gimtadienio minėjimą „Palydėk, palydėk mane, vėjau...“ S. Nėries memorialiniame muziejuje.
Renginys skirtas šių metų jubiliatui rašytojui, literatūrologui, S. Nėries metraštininkui Viktorui Aleknai (1915–2008) prisiminti. Dalyvaus V. Aleknos dukra Sigutė Bagdonienė su vyru; sūnėnas Eugenijus Ignatavičius – rašytojas, dramaturgas, vertėjas; bičiulis Alfas Pakėnas – poetas, J. Tumo-Vaižganto muziejaus vedėjas. V. Aleknos kūrybą skaitys aktorė Kristina Kazakevičiūtė. Koncertuos romantinis ansamblis „Vėjas“.


„Gyvenimo ir kūrybos metraštis lietuvių raštijoje – naujovė. Kitų tautų raštijos tyrinėtojai jau yra sudarę ne vieną tokį metraštį. <...> Šio metraščio skaitytojas ar net vartytojas pats pastebės, kad čia viskas išdėstyta nuoseklia kalendorine seka. Metraštyje surinkti tikrai buvę įvykiai, atsitikimai, be jokios išmonės. Ir nedaryta jokios atrankos. Atvirkščiai, stengtasi kuo daugiau tų įvykių įvykėlių sudėti. Skaitytojas pats galės susidaryti nuomonę ir apie poetės gyvenimą, ir apie kūrybos raidą, ir apie tai, kaip amžininkas vertino poetę, jos kūrybą.“

Citata „Vietoj įvado“ iš V. Aleknos knygos „Salomėjos Nėries gyvenimo ir kūrybos metraštis“ (pirma knyga, 1995 m.).

Visa galerija
Atgal