Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
10
balandžio
2020

PADAI PILNI VINIŲ

  Kovo 30 d., šeštadienį, 14 val. S. Nėries memorialinis muziejus kviečia į Aldonos Ruseckaitės knygos – romano apie Salomėją Nėrį „Padai pilni vinių“ pristatymą. Kartu su autore dalyvaus aktorė Daiva Škelevaitė ir fleitininkė Monika Ryškutė. Knygą bus galima įsigyti.
 
  Maloniai laukiame!  Garsių knygų apie Maironį, Žemaitę, Mačernį autorė ir šiame romane gausiai pateikė archyvinės medžiagos, kuria domėjosi ir nagrinėjo ne tik pastaraisiais metais, bet ir anksčiau, rengiant archyvinį leidinį apie Salomėją Nėrį, besirūpinant S. Nėries memorialinio muziejaus restauracija, įrengiant naują literatūrinę ekspoziciją, atnaujinant memorialinius muziejaus kambarius, būdama Maironio lietuvių literatūros muziejaus direktore.
 Romano autorė Aldona Ruseckaitė knygos pabaigoje rašo: „...Iš pradžių neplanavau šio teksto spausdinti, nes pajudinau pavardes ir asmenis, įvykius, įlindau į sudėtingas situacijas. Bet, antra vertus, pagalvojau – kol mes ramiai neišvalysime žaizdų, kol jų neapraišiosime, kol neištarsime garsiai nemalonių tiesų, mūsų praeitis tik pūliuos ir niekada neišgis... Žinoti, pripažinti, nurimti...“

Visa galerija
Atgal